The Invincible. Powstaje gra na podstawie powieści "Niezwyciężony" Stanisława Lema. Są już materiały

Powieść "Niezwyciężony" trafi na ekrany komputerów i konsol. Produkcję inspirowaną prozą Stanisława Lema zapowiedziano w zeszłym roku. Dopiero teraz, z okazji 99. urodzin pisarza, dowiedzieliśmy się, o jaką chodzi powieść. Twórcy przy okazji pokazali pierwsze materiały z gry zatytułowanej The Invincible.

W zeszłym rok krakowskie studio Starward Industries zapowiedziało swoją pierwszą grę. Dowiedzieliśmy się wtedy jedynie, że produkcja będzie bazowała na prozie Stanisława Lema. Teraz deweloper dostarczył znacznie więcej informacji. 

The Invincible to gra bazują na powieści "Niezwyciężony" Stanisława Lema

12 września Stanisław Lem obchodziłbym swoje 99. urodziny. Z tej okazji Starward Industries postanowiło ujawnić więcej szczegółów dotyczących swojej pierwszej produkcji. Najważniejszą informacją jest to, że gra będzie inspirowała się powieścią "Niezwyciężony".

The Invincible jest thrillerem science fiction w klimacie retrofuturystycznym, rozgrywanym z perspektywy pierwszej osoby. Wcielasz się w naukowca, który wykonuje pełną zagadek misję na wrogiej planecie. Próbując przetrwać i odszukać zaginioną załogę, odkrywasz szokujące tajemnice.

 - czytamy w opisie gry umieszczonej już w katalogu Steam. W produkcji wcielamy się w naukowca, którego gruba musi przerwać badania, by ruszyć na ratunek załogi statku zaginionego na planecie Regis III. Twórcy świat gry określają jako atompunkowy, przywodzący na myśl zimną wojnę. To m.in. za sprawą analogowych urządzeń, gdyż w uniwersum The Invincible nigdy nie nastąpiła rewolucja cyfrowa. Fabuła ma być nieliniowa i kształtowana przez wybory gracza. Oprawa graficzna została stworzona przy użyciu silnika Unreal Engine.

Twórcy przy okazji zaprezentowali pierwsze materiały z The Invincible. Zbiór grafik możecie zobaczyć w galerii pod zdjęciem tytułowym. Poniżej zamieszczamy natomiast pierwszy motyw muzyczny z gry. 

 
Zobacz wideo Kultowe gry retro. Czy Wam też spędzały sen z powiek?

Data premiery The Invincible. Kiedy zadebiutuje Niezwyciężony na podstawie Lema?

Niezwyciężony swoją premierę będzie miał w 2021 roku. Gra pojawi się na komputery, PlayStation 5 oraz Xbox Series X. 

Więcej o: