Od kogo najszybszy internet? Porównanie największych operatorów [T-Mobile, Play, Orange, Plus]

T-Mobile, Play, Orange oraz Plus zdominował polski rynek telekomunikacyjny. Który z operatorów oferuje najszybszy transfer danych? Która z sieci oferuje najstabilniejszy internet mobilny?

W oparciu o raport RFBenchmark.pl serwis bankier.pl stworzył porównanie czterech największych sieci w Polsce pod względem średniej prędkości internetu LTE w sierpniu 2020 roku. Wynika z niego, że powiększają się różnice w szybkości mobilnego internetu. 

Od kogo najszybszy internet? Na czele Orange oraz T-Mobile

Pod względem przesyłania danych na pierwszym miejscu znajduje się Orange, który może pochwalić się średnią prędkość pobierania danych na poziomie 27,28 Mb/s. Tuż za nią plasuje się sieć T-Mobile, w której szybkość pobierania danych wynosi 26,43 Mb/s. Na dalszych pozycjach znajduje się Play oraz Plus. Obie cieszące się sporą popularnością sieci posiadają sporą stratę do liderującej dwójki. Prędkość pobierania danych wynosi odpowiednio 23,52 Mb/s oraz 23,21 Mb/s.

Zobacz wideo Przez teorię spiskową zniszczono już kilkadziesiąt masztów sieci 5G. Wiceminister: brednie i głupota

Najszybszy przesył danych oferuje Play, ale najstabilniejszy internet w T-Mobile

Kolejnym istotnym aspektem branym pod uwagę przy ocenie internetu mobilnego jest prędkość przesyłania danych. W tym przypadku różnice pomiędzy czterema najpopularniejszymi sieciami są niewielkie (od 11,20 Mb/s do 12,74 Mb/s). Najszybszy przesył danych oferuje Play, natomiast najwolniejszy T-Mobile. 

Sieć T-Mobile przewodzi natomiast w zestawieniu pod względem stałości internetu. W sierpniu 2020 roku średni ping wynosił 36,51 ms. Dla porównania, najgosza w tym aspekcie jest sieć Plus, które internet posiada średni ping na poziomie 45,63 ms. 

>>> Dowiedz się więcej: Czy 5G odeśle anteny satelitarne do lamusa? Telewizja przenosi się do internetu

Więcej o: