PlayStation 5. Rusza przedsprzedaż. Znamy polskie ceny

Sony podało oficjalną datę premiery PlayStation 5. Wiemy także, ile kosztują obie wersje konsoli, a więc PS5, a także PS5 Digital Edition. W Polsce ruszyła już przedsprzedaż.

W środę 16 września odbyła się konferencja prasowa, na której Sony odkryło wszystkie karty dotyczące długo zapowiadanej premiery konsoli nowej generacji. Choć premiera PS5 w Stanach Zjednoczonych będzie miała miejsce 12 listopada, to w Polsce zadebiutuje na rynku 19 listopada. Wczoraj poznaliśmy także cenę konsoli. 

Zobacz wideo Kultowe gry retro. Czy Wam też spędzały sen z powiek?

PlayStation 5. Znamy polskie ceny obu wersji konsol

PlayStation 5 będzie dostępny na rynku w dwóch wersjach. Różnice pomiędzy nimi nie są zbyt wielkie. Obie konsole identyczne parametry, ale w odróżnieniu od PS5 Digital Edition klasyczna wersja PlayStation 5 posiadać będzie napęd Blu-ray 4K UHD. 

Z tego powodu wersje różnią się także ceną. W dniu premiery PS5 kosztować będzie 2 299 zł, natomiast PS5 Digital Edition o 450 zł mniej, czyli 1849 zł. W listopadzie bieżącego roku na rynku zadebiutują także konsole nowej generacji od Microsoftu. Xbox Series X kosztować będzie 2 249 zł, natomiast Xbox Series S 1 349 zł.

PlayStation5 zadebiutuje w Polsce 19 listopada, ale już ruszyła przedsprzedaż

Choć na premierę nowej konsoli fani dzieła Sony muszą poczekać jeszcze dwa miesiące, to istnieje możliwość zakupu jej w przedsprzedaży. Zarówno PS5, jak i PS5 Digital Edition są już dostępne na stronie internetowej mediamarkt.pl. Jak dotąd, nie pojawiała się oferta kupna konsol w przedsprzedaży w innych sklepach.  

Sklep oferuje także akcesoria przydatne do PS5. Dodatkowy pad DualSense kosztu 319 zł, kamerka 269 zł, słuchawki Pulse 3D Wireless 449 zł, natomiast stacja ładująca pady 139 zł, Jeśli chodzi o konsole Xbox, ich premiera została zaplanowana na 10 listopada, a przedsprzedaż rusza już 22 września. 

Więcej o: