God of War: Ragnarok zapowiedziany. Kratos powróci na PS5

Sony zapowiedziało kolejną odsłonę przygód Kratosa. Nowa część to God of War: Ragnarok. Gra ukaże się w 2021 roku na PS5.

Sony w środę zorganizowało prezentację, której punktem według zapowiedzi miało być pokazanie światu kolejnych gier na PlayStation 5. Zgodnie jednak z oczekiwaniami podano także cenę i datę premiery PS5. Pierwsi gracze otrzymają możliwość kupna konsoli 12 listopada, ale dotyczy to tylko Stanów Zjednoczonych i kilku innych rynków. Cały świat będzie musiał poczekać tydzień dłużej, w Polsce więc PS5 będzie można kupić od 19 listopada. Cena będzie konkurencyjna dla Xbox Series X, gdyż Sony wyceniło PlayStation 5 z dyskiem na 499,99 euro (2299 zł), a PS5 All Digital na 399,99 euro (1849 zł).

Trzeba jednak pamiętać, że konsola to tylko narzędzie. Bez gier jest niewiele warta. PlayStation zaprezentowało więc kilka nowych produkcji, które niebawem mają ukazać się na PS5. Wśród nich jedna z najbardziej oczekiwanych przez graczy kontynuacji kultowej serii. 

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 coraz bliżej. Za co pokochamy nową grę CD Projektu?

God of War: Ragnarok na PS5 zapowiedziany

Sony wypuściło wczoraj krótką zajawkę kolejnej części God of War. Niewiele się z niej dowiadujemy, wideo trwa niecałą minutę i nie widać na nim żadnych grafik koncepcyjnych, czy urywków rozgrywki. Jedynie runy wyryte na niebieskim wizerunku Uruborosa, które układają się w podtytuł nowej części tj. God of War: Ragnarok. Sugeruje to więc, że areną gry będzie znany z nordyckiej mitologi pojedynek Olbrzymów z Asami, który ma doprowadzić do końca świata. 

 

Jak można było się domyślić, będzie to kontynuacja serii po swoistym restarcie, który nastąpił przed dwoma laty, gdy wydano jedyną część pisaną pod PS4. Kratos kontynuuje swoją przygodę na mroźnej północy Europy wśród nordyckich bogów. Patrząc na nowości w poprzedniej części, wątpliwe by nastąpiły duże zmiany w serii. Nadal będzie to krwawy slasher. Gdybym jednak miał obstawiać, to spodziewam się kilku kolejnych elementów znanych z gier RPG, które pojawiły się już w produkcji sprzed dwóch lat. Wątpliwe jednak, że dostaniemy bardziej otwarty świat, gdyż mogłoby to wpłynąć na narrację historii Kratosa, która zawsze była szalenie ważna dla tej serii. 

Kiedy premiera God of War: Ragnarok?

Ostatnią informacją, jaką przekazało nam Sony, jest przybliżona data pojawienia się produkcji na rynku. Na grę nie będziemy musieli długo czekać, bowiem premiera God of War: Ragnarok ma nastąpić już w 2021 roku. 

Więcej o: