Zmiana czasu 2020. Kiedy musimy przestawić zegarki z czasu letniego na zimowy?

Kiedy nastąpi zmiana czasu z letni na zimowy? Kiedy musimy przestawić zegarki? Już niedługo nadejdzie dzień, w którym każdy z nas będzie musiał przesunąć je o godzinę do tyłu. Poniżej wyjaśniamy, kiedy do tego dojdzie.

Od wielu lat trwają rozmowy, czy zmiana czasu jest faktycznie konieczna. W 2019 r. Parlament Europejski zagłosował za zniesieniem zmiany czasu w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Wcześniej przeprowadzono konsultacje społeczne, która wskazały, że aż 84 proc. ankietowanych opowiada się za zaprzestaniem corocznego przestawiania zegarków.

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Jak co roku, zmiana czasu z letniego na zimowy odbywa się w ostatni weekend października. Najbliższa okazja nastąpi w nocy z soboty na niedzielę (z 24 na 25 października), kiedy to przesuniemy zegarki z godziny 3 na 2. Oznacza to także, że dzięki temu będziemy mogli nacieszyć się nieco dłuższym snem.

Pomimo odrobiny dłuższego snu, zmiana czasu z letniego na zimowy oznacza, że dni będą coraz krótsze. Nachodząca zima jest tym samym synonimem tego, że zmierzch będzie nastawał coraz szybciej, a promienie słoneczne będą widoczne o wiele krócej.

Przy okazji każdej zmiany czasu większość urządzeń elektronicznych pokazujących aktualną godzinę samodzielnie dokona przesunięcia na właściwą godzinę. W przypadku starszych urządzeń lub urządzeń nieelektrycznych, zmiany należy dokonać ręcznie.

Zobacz wideo Surface Headphones 2 to słuchawki do zadań specjalnych, ale niekoniecznie do słuchania muzyki
Więcej o: