Cyberpunk 2077 osiągnął status "złoty". Gra została ukończona i wysłana do tłoczni

W końcu chyba możemy być pewni premiery Cyberpunk 2077. CD Projekt poinformował, że gra otrzymała status "złoty". Oznacza to, że została ukończona i wysłana do tłoczni.

Ile to już razy, mogliśmy usłyszeć o potwierdzeniu daty premiery Cyberpunk 2077? Po dwóch przesunięciach debiutu przedstawiciele firmy co i rusz musieli zapewniać, że tym razem studio dotrzyma terminu. Ten wyznaczono na 19 listopada i wydaje się, że już tylko katastrofa może powstrzymać CD Projekt przed wypuszczeniem Cyberpunk 2077 tego dnia.

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 coraz bliżej. Za co pokochamy nową grę CD Projektu?

Cyberpunk 2077 ukończony, gra uzyskała status "złoty"

CD Projekt poinformował, że Cyberpunk 2077 jest "złoty". Oznacza to, że gra została ukończona i jest już gotowa do wypuszczenia na PS4, Xbox One X lub komputerach. To też znak, że gotowy produkt można wysłać do tłoczni, która zgra dane na płyty, a także na serwery, skąd będzie można ściągnąć produkcję. To jednak nie koniec prac CD Projekt nad Cyberpunk 2077.

CD Projekt dalej rozwija Cyberpunk 2077

W CD Projekt ostatnio włączono "nadbieg", co oznacza dodatkowe godziny pracy nad produkcją. Deweloperzy ze studia przez kilka tygodni będą musieli pracować w soboty, ale jak podkreśla szefostwo, zespół zgodził się na to, gdyż zależy mu dostarczeniu dopracowanej produkcji. W ostatnich tygodniach bowiem CD Projekt skupi się na poprawie bugów, a nie dużych zmianach w grze

CD Projekt zapowiedział też, że produkcja ukaże się także na PS5 i Xboxa Series X, więc zespół zapewne zajmie się dopracowaniem tej wersji, przed listopadowymi premierami nextgenów od Sony i Microsoftu. Poza tym w planach jest także Cyberpunk 2077 Online, nad którym pracę dopiero teraz ruszą pełną parą. Do gry powstaną też dodatki i jak zdradził prezes CD Projekt, będzie ich co najmniej tyle, ile było dodatków do Wiedźmina 3. 

Więcej o: