Spotify z nową funkcją wyszukiwania. Nie musisz znać tytułu utworu ani nawet wykonawcy

Spotify wprowadził nową funkcję w swojej wyszukiwarce. Nie musicie znać już tytułu utworu czy płyty, ani nawet wykonawcy. Piosenki można od teraz wyszukiwać wpisując w Spotify fragment tekstu.

Spotify wprowdził nową funkcję, która przyspieszy i ułatwi życie wielu fanom muzyki. Niejednokrotnie pewnie spotkaliście się z sytuacją, gdy pamiętacie fragment tekstu, ale nie jesteście w stanie dopasować go do utworu. Zdarza się na pewno też, że usłyszeliście świetny numer w radiu, ale nie dość, że nie znacie tytułu, to wykonawca też jest wam obcy. Oczywiście, można wpisać fragment tekstu w Google, ale wtedy znów trzeba przenieść się do aplikacji, by zapisać piosenkę.

Spotify skróciło ten proces. Od teraz w aplikacji możecie wpisać fragment tekstu, a ten zostanie dopasowany do piosenki. Wszystko działa łatwo, skutecznie i sprawnie. 

Czy wyszukiwanie piosenek po tekstach ze Spotify działa po polsku?

Tak, aplikacja obsługuje język polski, a w bazie tekstów znalazły się także rodzime utwory. Nie ma problemu, by wyszukać po tekście Quebonafide, Dawida Posiadło czy Kwiat Młodzieży. Baza jednak nie jest pełna, gdyż nie udało się znaleźć w ten sposób starszych utworów Beaty Kozidrak czy Budki Suflera, a ze świeższych rzeczy zabrakło UNDADASEA.

Spotify intensywnie pracuje nad funkcjami związanymi z tekstami piosenek

Spotify mógłby nie robić nic, a i tak pozostałby liderem streamingu muzyki. Jego jedynym realnym konkurentem, póki co jest Apple Music, ale aplikacja służy przede wszystkim użytkownikom iOS. Być może za jakiś czas YouTube Music zdoła zagrozić szwedzkiej firmie, ale do tego jeszcze daleko. Spotify jednak wie, że ten, kto stoi w miejscu, ten się cofa. Firma od jakiegoś czasu romansuje więc nie tylko z dźwiękiem, ale także inną elementarną częścią muzyk, czyli tekstami. Jakiś czas temu wprowadzono Behind The Lyrics, funkcję, która pozwala poznać historię powstawania utworu. W lutym z kolei rozpoczęły się testy funkcji wyświetlania tekstów. Zapewne już wtedy firma zaczęła tworzyć bazę tekstów, która pozwoliła na wprowadzenie nowej funkcji w wyszukiwarce

Zobacz wideo Spotify, YouTube Music, Tidal czy Apple Music? Porównujemy najpopularniejsze aplikacje muzyczne
Więcej o: