Jesienny Festiwal Gier Steam. Setki gier w wersjach demo, wśród nich także polskie produkcje

Na Steam rozpoczął się Jesienny Festiwal Gier. Gracze mają szanse przetestować w nim demonstracyjne wersje setek gier. Wśród nich znalazły się też polskie produkcje.

Steam od zeszłego roku organizuje festiwale gier. 7 października rozpoczęła się edycja jesienna, która potrwa do wtorku 13 października do godziny 19:00. Podczas festiwalu prezentowane są gry w wersjach demo, warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu, jest premiera gry zaplanowana w ciągu sześciu najbliższych miesięcy. 

Jesienny Festiwal Gier Steam to setki gier

Podczas jesiennego festiwalu gracze dostają szansę obejrzeć prezentację gier, najczęściej podczas streamowania rozgrywki przez twórców. Co jednak ciekawsze, Festiwal Gier Steam przywraca do życia instytucję wersji demo. Kiedyś jej wydanie było podstawą promocji gry, potem zwyczaj ten zaniknął. Okazuje się jednak, że gracze chętnie korzystają z możliwości przetestowania gry przed jej kupnem, a twórcy chcą większej promocji dem. 

Widzimy zwiększone zaangażowanie platformy w promocję wersji demo gier. Ponadto zostały już zapowiedziane terminy trzech kolejnych edycji, które zapewne wpiszą się w coroczny kalendarz wydarzeń Steama, podobnie jak znane Summer Sale czy Winter Sale. Odbieramy tę informację bardzo pozytywnie. W naszej ocenie organizacja tego rodzaju działań jest odpowiedzią Steama na uwagi zgłaszane przez wielu deweloperów, którzy skarżyli się, że wersje demo gier nie były dotychczas wystarczająco promowane na platformie

- mówi dla serwisu strefainwestorow.pl Jacek Wyszyński, prezes Pyramid Games.

Podczas festiwalu prezentowane są setki gier, a zaangażowanie graczy pozwala wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i dopracować produkcje. - W letniej edycji, w której uczestniczyliśmy, zaprezentowano ponad 900 gier od autorów z aż 65 krajów. Udział w tym wydarzeniu oceniamy bardzo pozytywnie. Zebraliśmy od graczy cenny feedback na temat produkcji, których jesteśmy wydawcą, co pozwoliło nam jeszcze lepiej zaadresować każdą z gier do docelowej grupy odbiorców - mówi Mateusz Zawadzki, prezes Ultimate Games. Dodaje, że dzięki festiwalowi ich projekty zainteresowały nową społeczność graczy. 

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 coraz bliżej. Za co pokochamy nową grę CD Projektu?

Polskie gry na Jesiennym Festiwalu Gier Steam

Strefainwestorow.pl zebrała też listę polskich produkcji, jakie pojawią się na Jesiennym Festiwalu Gier Steam. Będzie można tam sprawdzić takie wersje demo następujących produkcji:

  • Castle Flipper
  • ZooKeeper 
  • Farming Life
  • Gas Station Simulator
  • Wedding Designer
  • Dorian Morris Adventure
  • Lost Viking: Kingdom of Women
  • Prison Simulator
  • Dieselpunk Wars 
  • Yacht Mechanic Simulator
Więcej o: