Netflix drożeje. Po podwyżkach w Europie przyszedł czas na Stany Zjednoczone. Co z Polską?

Netflix najpierw podrożał w Austrii, a następnie podniósł ceny dla abonentów na rodzimym rynku w USA. Co z cenami za abonament w Polsce?

Netflix na początku października podwyższył cenę abonamentu w Austrii. Cena podstawowego pakietu pozostała na tym samym poziomie 7,99 euro. O jedno euro do 12,99€ skoczył pakiet standardowy. Za abonament w wersji premium trzeba z kolei zapłacić 17,99 euro, o 2€ więcej niż wcześniej. Doniesienia o podwyżkach w Europie i USA pojawiły się już nieco wcześniej i okazały się prawdziwe, bo cena rośnie na kolejnym rynku. 

Netflix droższy w Stanach Zjednoczonych

W Stanach Zjednoczonych obowiązuje nowy cennik za Netflixa. Wyższą cenę już teraz zapłacą nowi użytkownicy. Ci, którzy już wcześniej wykupili abonament, informację o podwyżkach mają otrzymać w ciągu dwóch miesięcy, podaje CNBC. Podstawowy pakiet nie zmienił ceny i wciąż kosztuje 8,99 dol. O jednego dolara podrożał pakiet standardowy, który kosztuje teraz 13,99 dol. Za pakiet premium trzeba zapłacić natomiast 17,99 dol., o dwa dolary więcej niż dotychczas. 

Jak tłumacza przedstawiciele Netflixa, podwyżki podyktowane są coraz większymi nakładami na nowe produkcje. W 2020 roku firma wydała na swoje filmy i seriale 18,5 mld dol., między innymi na wysokobudżetowy miniserial "Gambit królowej", w którym rolę dostał Marcin Dorociński.

Zobacz wideo Niezwykły talent do szachów i uzależnienie od lekarstw. "Gambit królowej" - serial Netflixa z Marcinem Dorocińskim

Większy wydatki to z pewnością wynik coraz większej konkurencji w branży streamingu wideo. Na rynku w ciągu ostatnich 12 miesięcy pojawiły się usługi Apple TV, Disney+, a HBO ruszyło z nową platformą HBO Max. 

Netflix i jego produkcje: 'The Crown', 'Orange is the new black', 'Stranger Things'. Netflix powinien się bać? W "wojnie streamingowej" nie będzie jeńców

Netflix w Polsce też będzie droższy?

Zmiany w Austrii i Stanach mogą oznaczać, że niedługo cena za Netflixa skoczy także w Polsce. Już w marcu ubiegłego roku firma testowała nowy cennik. Podobnie jak w innych krajach, cena za najtańszy pakiet pozostała wtedy na takim samym poziomie 34 złotych. Pakiet standardowy podrożał z 43 na 49 zł, a premium z 52 na 65 zł. 

Netflix - Android Za jeden film na Netfliksie najwięcej płacą Norwedzy i Polacy

Więcej o: