Steam już dzisiaj zorganizuje świąteczną wyprzedaż gier? Nadchodzi Steam Holiday Sale

Już dzisiaj może rozpocząć się świąteczna wyprzedaż gier na Steam. Takie informacje podaje fanowska strona. Steam jeszcze tego nie potwierdził, ale nie jest to w zwyczaju serwisu.

Steam regularnie organizuje wyprzedaże i festiwale gier. To już stały element kalendarza każdego gracza. Co prawda ledwie niecały miesiąc temu mieliśmy wyprzedaż jesienną, ale okres świąteczny nie jest czymś, co Steam mógłby pominąć. Wiele wskazuje więc na to, że świąteczna wyprzedaż rozpocznie się już dzisiaj. 

Zobacz wideo Cel redukcji emisji CO2 sam się nie wykona. Potrzeba olbrzymich inwestycji

Kiedy rozpocznie się kolejna wyprzedaż na Steam?

Strona whenisnextsteamsae.com śledzi wyprzedaże organizowane przez Steam. Na podstawie zebranych doświadczeń z poprzednich lat wylicza, kiedy rozpocznie się kolejna wyprzedaż. Valve będące właścicielem wirtualnego sklepu z grami nigdy nie podaje daty rozpoczęcia promocji z wyprzedzeniem. Pojawią się one jednak mniej więcej w tym czasie każdego roku. Prowadzący stronę fani w swoich wyliczeniach biorą pod uwagę:

  • daty i miesiące poprzednich wyprzedaży, 
  • dzień, w którym zazwyczaj się zaczynają promocje, 
  • średni czas trwania promocji, 
  • z okazji jakich wydarzeń organizowane są promocje.

Materiały promocyjne Microsoft nie usunie Cyberpunk 2077 ze swojego sklepu, ale ostrzega graczy

Steam Holiday Sale może rozpocząć się dzisiaj

Według wyliczeń whenisthenextsteamsale.com już dzisiaj o 19:00 czasu polskiego będzie można kupić na Steam przecenione gry. Tę samą datę podaje serwis SteamDB. Najpewniej promocje będą obowiązywały przez dwa tygodnie, do 5 stycznia. 

Epic Epic Games Store rusza z świąteczną akcją. 15 gier za darmo. Na początek - Cities: Skylines

Wyliczenia znajdują także poparcie w terminie głosowania na Steam Awards, które połączone są zazwyczaj ze świąteczną wyprzedażą. Choć daty tej ostatniej wciąż nie znamy, to już wcześniej podano, że nagrody Steam ruszą 22 grudnia o godzinie 19:00. Od tej daty do 3 stycznia do 18:00 będzie można oddawać swoje głosy na najlepsze gry minionego roku. Toteż najpewniej w tym samym czasie rozpocznie się Świąteczna Wyprzedaż Steam. 

Więcej o: