Święty Mikołaj jest już w drodze. Lot "HOHOHO" można śledzić na żywo

Wigilia Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami, więc Święty Mikołaj wyruszył już z Bieguna Północnego. W serwisie Flight Radar 24 można śledzić jego położenie na niebie i dowiedzieć się, kiedy nadleci z prezentami nad Polskę.

Flight Radar 24 to serwis pokazujący cywilny ruch lotniczy na światowym niebie. Użytkownicy portalu mogą śledzić trasę niemal każdego lotu oraz uzyskać informacje na temat danej maszyny oraz historii jej lotów. Portal każdego roku przygotowuje nietypowy prezent dla swoich użytkowników. W oczekiwaniu na świąteczną wieczerzę mogą śledzić ruch sań Świętego Mikołaja, które "zostały wyposażone" w nowoczesny transponder ADS-B

Święty Mikołaj jest już w drodze. Dzięki Flight Radar zobaczymy jego trasę

Trasa Świętego Mikołaja rozpoczęła się i zakończy na Biegunie Północnym. Lot zarejestrowany pod nazwą "HOHOHO" odbywa się na wysokości 11,5 kilometra. Ze strony Flight Radar 24 dowiemy się również, że za lot odpowiadają linie lotnicze "Wesołych Świąt", a sanie Świętego Mikołaja są najstarszym aktywnym płatowcem na świecie i potrafią osiągnąć hipersoniczną prędkość w ciągu mniej niż sekundy.

Do wigilii Bożego Narodzenia pozostał jeszcze jeden dzień, dlatego na razie sanie Świętego Mikołaja znajdują się nad Morzem Grenlandzkim. Możemy być jednak pewni, że w miarę upływu czasu zobaczymy, jak "maszyna" Świętego Mikołaja zbliża się do Europy, gdzie zawita również do Polski. Lot sań Świętego Mikołaja można śledzić na żywo pod tym linkiem.

Zobacz wideo Święta, święta i po świętach? Zadbaj o gwiazdkowy nastrój w swoim domu na dużo dłużej
Więcej o: