Te słuchawki kupisz taniej niż AirPodsy. 5 dobrych zamienników do Apple'a

Apple AirPods to sprzęt, który wyznaczył trendy, będąc jednak produktem z wysokiej półki cenowej. Co z tańszymi odpowiednikami? Oto 5 propozycji przystępnych cenowo.

Apple AirPods: w czym tkwi ich fenomen?

Pojawienie się Apple AirPods w 2016 roku rozpoczęło modę na słuchawki, które nie są połączone ze sobą w żaden fizyczny sposób. Od początku postrzegano je przede wszystkim nie jako samodzielny produkt, ale fragment ekosystemu Apple przeznaczony dla osób, które otaczają się sprzętami z jabłuszkiem w logo. Jednym z powodów ich powstania, były trudności z parowaniem słuchawek bluetooth z kilkoma sprzętami jednocześnie. Jakość odtwarzania muzyki jest w nich przy tym dobra - z pewnością jednak na rynku znajdziemy znacznie lepszy sprzęt do tego przeznaczony. Apple AirPods służą raczej do rozmów lub odtwarzania podcastów. Za co więc się je ceni?

 • dobre wyważenie sprawiające, że słuchawka nie wypada z ucha
 • ucho nie męczy się podczas długotrwałego słuchania 
 • szybkie ładowanie słuchawek i powerbanku
 • duża wydajność
 • łatwe sterowanie opcjami po konfiguracji z Apple Watch (możliwość przełączania pomiędzy urządzeniami Apple jednym kliknięciem)
 • możliwość podłaczenia do innego sprzętu, niż marki Apple, ale wtedy trzeba zrezygnować z wielu udogodnień

Po sukcesie pierwszej generacji Apple AirPods w 2016 r. kolejna pojawiła się w 2019. AirPods 3 mają się pojawić w kwietniu 2021 r. Co ważne - pod koniec roku słuchawki Apple'a w dalszym ciągu radziły sobie bardzo dobrze na tle konkurencji i to pomimo wysokiej ceny. Według badań Counterpoint Research aż 29 proc. rynku zostało zagarnięte przez Apple AirPods. Tendencja była jednak spadkowa - konkurencja rośnie w siłę.

Alternatywy Apple AirPods - top 5

Jakie słuchawki warto potraktować jako alternatywy dla Apple AirPods? Jeśli chodzi o wygląd, to na rynku jest bardzo wiele produktów o podobnym designie. Można raczej porównywać jakość wykonania słuchawek lub powerbanku - oczywiście zawsze warto robić to w odniesieniu do ceny wymaganej za produkt. Przede wszystkim alternatywy Apple AirPods muszą być od nich tańsze i zachowywać możliwie najwięcej funkcjonalności charakteryzujących produkt Apple. Które ''prawdziwie bezprzewodowe'' (TWS) słuchawki warto brać pod uwagę w różnych granicach cenowych?

 • AWEI T 19 - cena ok. 100 zł 

Słuchawki AWEI są doceniane przede wszystkim z uwagi na korzystną relację ceny do jakości. Za niedużą kwotę można nabyć słuchawki, które oferują dobrą jakość dźwięku, przejrzysty sposób obsługi i dużą wytrzymałość baterii. Do tego są zaprojektowane w estetyczny i ergonomiczny sposób. Etui ładujące o kompaktowych rozmiarach słusznie chwalone jest za dużą moc ładowania. 

 • Xiaomi AirDots 2 - cena ok. 120 zł

W przypadku słuchawek Xiaomi niższa cena przekłada się na gorszą jakość wykonania. Przy bardzo dobrej jakości i wspomnianej atrakcyjnej cenie nie wydaje się, że jest to bardzo duża wada. Bateria wytrzymuje cztery godziny pracy. 

 • Creative Outlier Air Sports - cena ok. 330 zł

Cena słuchawek Creative Outlier Air Sports jest o wiele wyższa, niż tańszych spośród polecanych modeli TWS. Wciąż jednak to znacznie mniej, niż kosztują AirPodsy. Ich zalety to lekkość i dobrej jakości wykonanie. Pozytywne oceny zbiera również etui ładujące. Dobra jakość dźwięku i nietypowa dla tego rodzaju słuchawek izolacja od dźwięków zewnętrznych to kolejne zalety Creative Outlier Air Sports.

 • realme Buds Air Pro - cena ok. 350 zł

W średniej kategorii cenowej otrzymujemy sprzęt, który doceniany jest za dobrą jakość dźwięku i bogaty wybór przydatnych funkcji. Ich cechy to solidne wykonanie, proste parowanie i trwałość połączenia. Dobry wybór do codziennego użytku. 

 • Huawei FreeBuds 3 - ok. 450 zł 

Wciąż tańsze od AirPodsów, choć już nie tak tanie. Recenzje obfitują w bardzo pozytywne wrażenia jeśli chodzi o jakość dźwięku. Docenia się zwłaszcza brzmienie tonów niskich. Dobra jest też jakość rozmów. Bateria wytrzymuje cztery godziny użytkowania. 

Zobacz też: Solidne słuchawki bezprzewodowe w przystępnej cenie? Z tymi modelami nie musisz iść na kompromis

Zobacz wideo Jabra Elite 75t czy Sennheiser Momentum True Wireless? Testujemy słuchawki bezprzewodowe
Więcej o: