Smartfon z rozwijanym ekranem? To nie żart, a nawet trafi do sprzedaży. Czy LG Rollable zdeklasuje konkurencję?

LG Rollable to smartfon, który może zaskoczyć. Zwijany ekran jest bowiem całkowitym nowum na rynku. Co oprócz tego ma do zaoferowania nowy smartfon od LG?

LG Rollable: nowy model koreańskiej marki

LG Rollable to najnowszy projekt LG, które walczy o mianonajbardziej innowacyjnego producenta smartfonów. O prymat wśród najchętniej wybieranych urządzeń w tym momencie nie ma szans walczyć - tu bardzo mocna jest konkurencja między Apple, Samsungiem a chińskimi producentami, jak Huawei i Xiaomi. Dlatego też LG przyjęło inną taktykę, tworząc oferty niepowtarzalne i niespotykane dotąd na rynku. Już teraz ma na koncie kilka interesujących rozwiązań, jednak tego co zawarto w LG Rollable jeszcze nie było. Chodzi o wyświetlacz, który będzie mógł płynnie zmniejszyć swój rozmiar. I choć wydawać by się mogło, że technologia ta to odległa pieśń przyszłości, to nic bardziej mylnego - producent zapowiada, że smartfon ma pojawić się na rynku już w pierwszej połowie 2021 roku. Nowy ekran ma być tworzony w oparciu o technologię organicznych diod elektroluminescencyjnych w ścisłej  współpracy z chińską marką BOE. 

Gigantyczna 'fala' ułożona z paneli OLED przed stoiskiem LG na targach CES 2019 LG opatentowało składany telewizor. Zwija się w harmonijkę

LG Rollable: rozwijany ekran to nie wszystkie niespodzianki 

LG Rollable, póki co kojarzy się głównie osobom interesującym się światem smartfonów dzięki zapowiadanemu rozwijanemu ekranowi. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyny as w rękawie nowego modelu LG. Choć informacje te nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone, to drugi filar nowego modelu będzie ukryty pod obudową. LG Rollable ma prawdopodobnie posiadać najnowszy Snapdragon 888, który zapewni wydajną i szybką pracę nawet przy dużym obciążeniu. 

LG Rollable: parametry

A jak prezentować będą się pozostałe parametry LG Rollable? Na ten moment nie została jeszcze podana oficjalna specjalizacja sprzętu, jednak nieoficjalne informacje wskazują na to, że telefon będzie posiadał:

  • 6,8-calowy ekran po rozwinięciu osiągający 7,4 cala
  • procesor Snapdragon 888
  • 16 GB RAM
  • baterię o pojemności 4200 mAh.

LG Velvet LG Velvet to jeden z najciekawszych smartfonów od LG [RECENZJA]

LG Rollable: cena urządzenia zwala z nóg

LG Rollable będzie startować z wysokiej półki cenowej. Jak dotąd nie ma oficjalnego cennika, jednak krążą pogłoski, jakoby cena futurystycznego LG oscylowała około 2400 dolarów. To w przeliczeniu na złotówki około 9 tysięcy złotych. Cena jest niebagatelna i nie do końca wiadomo, czy produkt będzie jej wart. Mniej zapłacimy chociażby za rozkładanego Samsunga Galaxy Z Fold2 z procesorem Snapdragon 865+, czy IPhone'a 12 ProMax z wyświetlaczem OLED. W kategorii smartfonów z innowacjami z nowym telefonem od LG konkurować może rozkładana kompaktowa Motorola razr 5G, ta jednak kosztuje znaczniej mniej (ok. 5500 zł), ma też słabsze parametry, np 8 GB pamięci RAM.

Zobacz też: iPhone 13. Kiedy premiera najnowszego Apple'a? Ile będzie kosztował i czym zaskoczy flagowiec marki?

Zobacz wideo Nowy smartfon? Te aplikacje warto zainstalować jako pierwsze
Więcej o: