Te zakrzywione monitory kupisz za niecałe 1000 złotych. Świetne modele do biura i gamingu

Na rynku znajdziemy bardzo dużo modeli zakrzywionych monitorów do 1000 zł. Jednak czy za tę kwotę kupimy sprzęt dobrej jakości? Warto rozważyć to, dla kogo jest dedykowany i na jakie parametry zwrócić uwagę. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Monitor z zakrzywionym ekranem - wady i zalety

W przedziale cenowym do 1000 zł na pewno znajdą się interesujące modele sprzętu, warto więc przybliżyć jego najważniejsze cechy. Porównanie dwóch monitorów, spośród których jeden będzie zakrzywiony a drugi płaski, pokazuje specyficzne zalety dawane użytkownikowi przez ten pierwszy. Monitor z zakrzywionym ekranem umożliwia poprawę komfortu pracy przy dużym monitorze wtedy, gdy znajdujemy się blisko niego. Nie jest bowiem prawdą, że im większy monitor, tym lepszy. Jego wielkość powinna być taka, aby dało się go objąć spojrzeniem. Zakrzywienie pozwala na wybór nawet bardzo dużego ekranu, gdy siedzimy przy biurku w typowej odległości od jego powierzchni. Daje to większy komfort naszej szyi i oczom - są bowiem lepiej dopasowane do kąta naszego widzenia. Nawet punkty na skraju monitora będą wyglądały tak dobrze, jak te położone centralnie - płaskie urządzenia nie dają takich możliwości. Przy odległości większej, niż dwa metry, takie zalety zostają zniwelowane. Dodatkowo zakrzywienie poleca się dla monitorów 32" i większych. 

Jakie są wady, które posiadają zakrzywione monitory? Trudno jest pracować na nich z zaawansowaną grafiką lub przy obróbce zdjęć. W przypadku tanich modeli można się też liczyć z niedoskonałościami wynikającymi z tego, że ta technologia rozwijana jest od stosunkowo niedługiego czasu. Oczywiście zapłacimy za nie drożej i będziemy mieć mniejszy wybór. Szacuje się, że konieczna dopłata w stosunku do modelu o płaskim ekranie to nawet 30 proc. ceny wyjściowej. 

Zakrzywione monitory - dla kogo?

Przede wszystkim zakrzywione monitory poleca się dla osób pracujących w mocno nasłonecznionych pokojach - krzywizny lepiej radzą sobie z padającymi na nie promieniami słońca. Poza graczami będą to przede wszystkim pracownicy biur. Chodzi zwłaszcza o sytuacje, gdy potrzebna jest duża przestrzeń robocza.

Zakrzywione monitory do 1000 zł

Wysokie ceny sprawiają, że w najniższym segmencie cenowym nie tak łatwo jest znaleźć sprzęt o dobrych parametrach. Które monitory zakrzywione do 1000 zł warto wziąć pod uwagę? 

  • AOC C24G1 - ok. 890 zł

Model przeznaczony przede wszystkim dla graczy. Bezramkowa matryca z zakrzywieniem 1500 R, odświeżaniem 144 Hz i czasem reakcji 1 ms. Przekątna obrazu to 27".

  • MSI Optix G241VC - ok. 650 zł

Model oferuje się jako zapewniający o 20 proc. większą przestrzeń barw, niż inne modele w tym segmencie - umożliwia to technologia True Color. Dzięki niemu nawet drobne detale zostaną świetnie odwzorowane.

  • Samsung C24T550FDUX - ok. 600 zł

Monitor 24" z dużym zakrzywieniem obrazu, Full HD i złączem HDMI. Odświeżanie na poziomie 60 Hz. Jako jego zaletę wymienia się także nowoczesny design. 

  • Philips 248E9QHSB - ok. 590 zł

Częstotliwość odświeżania 75 Hz i przekątna ekranu 23,6". Monitor polecany do domu i biura. Tania opcja sygnowana jednak przez znaną i cenioną markę, co daje nadzieję na długie i bezproblemowe użytkowanie. 

  • Samsung C24F390FHUX - ok. 530 zł

Uniwersalna i bardzo popularna propozycja. Full HD i matowa powłoka matrycy pozwalają na dobrą jakość pracy nawet przy dość dużym nasłonecznieniu. Odświeżanie na poziomie 60 Hz.

Zakrzywione monitory dla graczy

Jakie zakrzywione monitory do 1000 zł dla graczy? Warto wspomnieć, że technologia ta wykorzystuje tak zwaną immersję - wydaje nam się, jakby ekran nas otaczał, co pozwala na lepsze wrażenia podczas rozgrywki. Bardzo poleca się je właśnie do gier komputerowych. Które w szczególności? 

  • AOC C24G1 - ok. 890 zł
  • Acer Nitro EI242QRPbiipx - ok. 800 zł
  • Samsung C24RG50FQUX - ok. 750 zł

Zobacz też: TOP 3 zakrzywione monitory na rynku. Ciesz się najnowszą technologią już teraz

Zobacz wideo Te zakrzywione monitory kupisz za niecałe 1000 złotych! Idealne modele do biura i gamingu
Więcej o: