Do których drukarek tusze nie kosztują fortuny? Najbardziej ekonomiczne modele na rynku

Tusze do drukarek to podstawa, jeśli chcemy korzystać z domowej drukarki. A w okresie pracy i nauki zdalnej to bardzo przydatny element wyposażenia. Jak wybrać model drukarki, aby wymiana tuszy nie zrujnowała naszego budżetu?

Drukarki z tanimi tuszami: jak je znaleźć?

Poszukując drukarki z tanimi tuszami warto przed wycieczką do sklepu zrobić rozeznanie. Najczęstszym popełnianym przez kupujących błędem jest zakupienie pierwszej z brzegu taniej drukarki. W momencie zakupy wydaje nam się, że zrobiliśmy interes kupując tanio sprzęt. Jednak w późniejszym czasie zazwyczaj okazuje się, że materiały eksploatacyjne do takiego modelu są bardzo drogie i przy pierwszej wymianie tuszy nasza "oszczędność" wyparowuje... Dlatego czasem warto zainwestować w nieco droższą drukarkę, która jest później tańsza w użytkowaniu. Poniżej postaramy się wyselekcjonować kilka modeli drukarek, które są ekonomiczne pod względem utrzymania w domowych warunkach.

Drukarka Neverstop 1000a 4RY22A Całkiem nowa seria drukarek od HP! Sprzęt Neverstop idealny do domu i biura

Drukarki - przegląd modeli

Jeśli poszukujemy urządzenia do użytku domowego, warto rozważyć zakup modelu wielofunkcyjnego, który posiada możliwość skanowania, kopiowania czy wydruku fotografii. W ten sposób jedno urządzenie będzie w stanie spełniać wiele ról, zajmując minimalną przestrzeń. 

drukarki do biura Drukarka do biura - jak wybrać? Wybieramy wielofunkcyjne modele w dobrej cenie

Poniżej znajdziesz przegląd modeli drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, które są najbardziej ekonomiczne w użytkowaniu:

  • Canon Pixma G1411 - model ten posiada bardzo tanie tusze, tak więc nawet przy intensywnym drukowaniu koszta nie są mocno odczuwalne dla naszego portfela (za tusz pojemności 135 ml zapłacimy około 25 złotych); drukarka obsługuje formaty A4, A5, B5, Com10, DL, Legal i Letter. Można na niej drukować na papierze zwykłym oraz fotograficznym (prędkość druku w czerni wynosi 8.8/minutę).
  • Epson Ecotank L3151 - tu mamy do czynienia z bardzo wydajnym urządzeniem wielofunkcyjnym, które jest w stanie wydrukować 4500 stron (czarny) z jednego opakowania tuszu. Ponadto posiada nowy system do napełniania pojemników z atramentem.
  • HP DeskJet Ink Advantage 6075 - to kolejna kompaktowa drukarka, która wyposażona jest w łączność Wi-Fi i moduł Bluetooth, co umożliwia drukowanie np. ze smartfona; drukarka oferuje prędkość wydruku rzędu 10 stron/ minutę
  • Brother DCP-J772DW - urządzenie oferuje jedną z największych prędkości wydruku, bo około 30 stron/minutę; do tego wyposażone jest w podajnik do papieru mieszczący 200 arkuszy. Tusz do tego modelu również jest w dobrej cenie: zamiennik można nabyć już za 35 złotych, a oryginał za 49 zł.
  • HP OfficeJet Pro 6230 - to zgrabne urządzenie o niewielkich gabarytach, które drukuje z prędkością 15 stron/minutę (czerń); cena tuszu również wydaje się dość korzystna: można skorzystać zarówno z oryginalnych produktów, jak i zamienników.
  • Epson L3111 EcoTank - to najdroższa w zestawieniu drukarka, ale także dająca znacznie większe możliwości;  pozwala na kopiowanie oraz skanowanie dokumentów, a także na drukowanie fotografii bez marginesów. Ponadto posiada innowacyjny system uzupełniania atramentu, który pozwala np. na uzupełnianie kartridża, nim ulegnie on całkowitemu wyczerpaniu.

Zobacz też: Te drukarki to bestsellery. Tanie i niezawodne modele, które polubili użytkownicy

Zobacz wideo Jak poprawić swoje zdjęcie? Kilka aplikacji może ci pomóc
Więcej o: