To najlepsze klawiatury gamingowe na rynku. Wygodne modele z podświetlanymi klawiszami

Klawiatury gamingowe to podstawowe wyposażenie każdego gracza. Na co zwracać uwagę wybierając klawiaturę przeznaczoną do gier?

Klawiatury gamingowe: czym różnią się od tradycyjnych?

Klawiatury gamingowe zyskują na popularności. W połączeniu z myszkami przeznaczonymi do grania tworzą zestaw idealny, który pozwala błyskawicznie reagować na wydarzenia mające miejsce na ekranie. Zapewniają przy tym swobodę ruchów i komfort nawet podczas wielogodzinnej rozgrywki. Osobom, które z gier komputerowych korzystają okazjonalnie warto wyjaśnić, że klawiatury gamingowe tworzone są w nieco inny sposób niż te tradycyjne, przeznaczone do użytku codziennego lub do pracy. 

Klawiatury gamingowe wbrew pozorom nie różni się od zwykłej tylko wyglądem i kilkoma dodatkowymi przyciskami. Na uwagę zasługują przede wszystkim różnice w budowie. Modele do grania to przede wszystkim te mechaniczne, które odznaczają się większą dokładnością i czułością na nawet najmniejsze drgania. Ich największym mankamentem jest wysoka cena oraz to, że są zdecydowanie głośniejsze od standardowych klawiatur membranowych.

Ponadto producenci w klawiaturach gamingowych szczególnie dużą uwagę przykładają do kwestii szybkości reakcji, a także niezawodności łącza co jest podstawą podczas ważnej rozgrywki. 

Podkładki pod myszkę z wyprzedaży. Te profesjonalne modele kupisz teraz za groszePodkładki pod myszkę z wyprzedaży. Te profesjonalne modele kupisz teraz za grosze

Jak wybrać klawiaturę gamingową?

Kiedy decydujemy się na zmianę sprzętu komputerowego, stawiamy sobie w pewnym momencie pytanie: ''jak wybrać klawiaturę gamingową?''. Oczywiście kluczem będzie porównanie parametrów technicznych, co pozwoli nam wyłonić model najlepiej spełniający nasze oczekiwania. Na co zwrócić szczególną uwagę przed zakupem?

  • klawisze - to nimi będziemy wykonywać wszystkie czynności, warto więc, aby były odpowiednio rozmieszczone i odpowiadały nam budową - to zagwarantuje komfort i wygodę użytkowania; dlatego najlepiej przed zakupem zwyczajnie wypróbować klawiaturę "na sucho", by przekonać się, czy pasuje do naszych dłoni;
  • dodatkowe przyciski - to cecha charakterystyczna klawiatur gamingowych; umożliwiają one szybkie skorzystanie z różnych funkcji; w najciekawszych modelach mamy możliwość zaprogramowania funkcji dodatkowych przycisków;
  • podświetlenie - to bardzo przydatna opcja dla osób, które lubią nocne rozgrywki.
Zobacz wideo 5 gier, które w 2020 roku zrobiły na nas największe wrażenie. Są niespodzianki

Najlepsze klawiatury gamingowe: top 5

A oto kilka najlepszych modeli klawiatur gamingowych, które cieszą się uznaniem użytkowników. Znajdziemy tu modele z różnych półek cenowych, które trafią w gust graczy okazjonalnych, ale także tych bardziej zaangażowanych.

  • Sharkoon Skiller Mech SGK3 (cena ok. 289 zł)

Najtańsza w zestawieniu klawiatura mechaniczna, podświetlana. Posiada bardzo dobre parametry techniczne, a jakość i ergonomia wykonania nie pozostawia wiele do życzenia. W urządzeniu zastosowano przełączniki Kailh, które charakteryzuje duża dokładność i żywotność. 

  • SteelSeries Apex 7 TKL (od 349 zł)

To bardziej kompaktowy sprzęt, odpowiedni dla osób, które zabierają klawiaturę ze sobą w podróż. Model jest niewielkich rozmiarów, lekki i poręczny. Wyposażono go w przełączniki mechaniczne QX2,  podświetlenie RGB i odłączaną podpórkę pod nadgarstki. Na tle inny klawiatur wyróżnia się malutkim wyświetlaczem OLED, ułatwiającym zmianę ustawień.

  • HyperX Alloy Elite RGB (cena ok. 516 zł)

To już zdecydowanie sprzęt z wyższej półki. Klawiatura jest wyposażona w przełączniki Cherry MX. Anti-ghosting i n-key rollover zapewniają pełną kontrolę. Komfort użytkowania gwarantuje miękka podpórka pod nadgarstki. Klawiatura ma także przyciski do obsługi multimediów, dodatkowe nakładki na klawisze WSAD oraz efektowne podświetlenie RGB.

KlawiaturaJak wybrać odpowiednią klawiaturę dla siebie? Do biura, dla graczy i inne

  • Cooler Master SK650 (cena od 679 zł)

To propozycja dla graczy preferujących niskie klawisze. Wykorzystuje przełączniki Cherry MX, które charakteryzuje wysoka precyzja, długa żywotność i cicha praca. Na uwagę zasługuje także efektowne podświetlenie modelu. 

To jeden z najsolidniejszych modeli mechanicznych klawiatur na rynku. Posiada autorskie przełączniki mechaniczne, które są w stanie wytrzymać nawet 70 milionów kliknięć. Nie brakuje także podświetlenia oraz podpórki pod nadgarstki (wypełniona pianką zapamiętującą kształt).

Zobacz też: TOP 7 krzeseł biurowych i do gamingu. Zadbaj o swój kręgosłup i komfort siedzenia

Więcej o: