Jak usunąć konto na FB? Poradnik, jak w sześciu krokach pozbyć się profilu z Facebooka

"Jak usunąć konto na FB" to zapytanie, które coraz częściej pojawia się w wyszukiwarce. Dlaczego decydujemy się na opuszczenie portali społecznościowych?

"Jak usunąć konto na fb" - to zapytanie pojawia się w wyszukiwarkach coraz częściej. Co jest tego przyczyną?

Zobacz wideo Nie ufasz Facebookowi? Oto trzy najlepsze alternatywy dla WhatsAppa i Messengera [TOPtech]

Jak usunąć Facebooka - dlaczego coraz więcej osób opuszcza portal?

Jeszcze kilkanaście lat temu Facebook święcił wielkie triumfy - nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie. Portal społecznościowy stworzony przez Marka Zuckerberga bardzo szybko zyskał wielką popularność. Dzięki niemu można nawiązywać kontakty nie tylko z osobami, które znamy w rzeczywistości, ale także z zupełnie nowymi, nieznanymi dotąd ludźmi. Umożliwił on nie tylko porozumiewanie się na odległość, ale też tworzenie społecznych inicjatyw, nadawanie transmisji z ciekawych wydarzeń i wiele innych interesujących aktywności.

Mimo to z roku na rok coraz więcej osób decyduje się usunąć Facebooka. Dlaczego? Otóż portal stał się kopalnią wiedzy o ludziach, która może być wykorzystywana przez inne osoby w niewłaściwy sposób. Wielokrotnie słyszano o włamaniach do domów podczas, gdy właściciele bawili się na zagranicznych wakacjach, relacjonowanych zdjęciami na FB. Wiele osób straciło szansę na zdobycie pracy po tym, jak pracodawca prześwietlił ich profil na Facebooku. Użytkownicy też udostępniają coraz mniej zdjęć - ponieważ wykorzystują do tego np. Instagram. 

Prezes UODO wystąpił z pismem do władz Facebook Poland Wyciekły dane ponad 2 mln Polaków. Prezes UODO pisze do Facebooka

Jak usunąć konto z Facebooka?

Konto na Facebooku wymaga uzupełnienia bardzo wielu danych na temat osoby, której dotyczy. Oczywiście powstają nowe zabezpieczenia, dzięki którym profil może być wyświetlany tylko przez zaakceptowane przez użytkownika osoby. Niemniej jednak plagą wciąż pozostają włamania na profile w celach przestępczych, np. wyłudzenia pieniędzy. Dlatego też coraz większa liczba użytkowników decyduje się na usunięcie konta z Facebooka na stałe. Jak się do tego zabrać? Warto skorzystać z pomocy Centrum Pomocy Facebook, gdzie krok po kroku opisana jest procedura trwałego usuwania konta na FB.

Usuwanie konta na FB: krok po kroku

Jeśli decydujesz się na trwałe usuwanie konta na FB, musisz postępować według następującej instrukcji:

  1. Kliknij strzałkę w prawym górnym rogu Facebooka.
  2. Następnie kliknij "Ustawienia i prywatność" oraz "Ustawienia".
  3. Kliknij "Twoje informacje na Facebooku" w kolumnie z lewej strony.
  4. Kliknij "Dezaktywacja i usunięcie".
  5. Wybierz "Usuń konto na stałe" i dotknij "Przejdź do usuwania konta".
  6. Kliknij "Usuń konto", wprowadź hasło i kliknij "Kontynuuj".

W ten sposób inicjujesz proces usunięcia konta na Facebooku. Jeśli w ciągu 30 dni zmienisz zdanie, możesz anulować procedurę, a dane uda się odzyskać. Po tym czasie zostaną one trwale usunięte bez możliwości odzyskania. 

Indie. Twitter blokuje treści krytykujące rząd za walkę z koronawirusem. 'Fałszywe wiadomości szkodzą narodowi' (zdjęcie ilustracyjne) Indie. Twitter blokuje treści krytykujące rząd za walkę z koronawirusem

Jak usunąć konto na FB na telefonie?

Wiele osób korzysta z FB na telefonie. W tym wypadku wystarczy odinstalowanie aplikacji z telefonu, aby nie móc już korzystać z Facebooka za pośrednictwem smartfonu. Jeśli jednak zależy nam na całkowitym usunięciu profilu - a nie tylko dostępu do konta przez telefon, należy postępować zgodnie z instrukcją zaprezentowaną powyżej. 

Decydując się na usunięcie konta na FB na telefonie i innych urządzeniach należy pamiętać, że nie będzie można aktywować go ponownie. Ponadto:

  • zdjęcia, posty, filmy zostaną trwale usunięte (nie będzie można odzyskać żadnych treści);
  • nie będzie można korzystać z aplikacji Messenger;
  • nie będzie można korzystać z funkcji Logowanie przez Facebooka w innych aplikacjach
Więcej o: