Znamy już imię i nazwisko "premierki z Polski" w Tekken 7. Wiadomo też, skąd wziął się pomysł na postać

Niedawno japoński producent gier Bandai Namco zdradził, że dodatek do Tekkena 7 wprowadzi do gry postać "premierki z Polski". W sieci pojawiły się nowe informacje na ten temat - poznaliśmy między innymi imię i nazwisko nowej bohaterki.
Zobacz wideo „Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę”. 4 kultowe gry sprzed lat [TOPtech]

Jak pisaliśmy niedawno, twórcy gry Tekken zdradzili, że nowy dodatek (DLC - downloadable content) umożliwi graczom wcielenie się w premierkę Polski. W sieci właśnie pojawiły się nowe informacje na temat postaci. Będzie nią Lidia Sobieska, której przyjdzie zmierzyć się z oddziałami armii Tekken Force, należącymi do korporacji Zaibatsu - globalnego dostawcy broni. Wiele wskazuje także na to, że jej postać będzie walczyć w stylu karate.

 

W opublikowanym w lutym teaserze mogliśmy zobaczyć już zarys sylwetki postaci. Na wideo widzimy, jak srebrnowłosa kobieta wysiada z auta i mówi do telefonu "Muszę wygrać w imię wszystkich Polaków". Okazuje się, że Katsushiro Harado, dyrektor generalny Bandai Namco, wpadł na pomysł stworzenia postaci polskiej premierki, gdy dowiedział się, że kilka kobiet sprawowało już w naszym kraju ten urząd. 

Tekken 7. List do Lidii Sobieskiej

Dodatek ma mieć swoją premierę na początku wiosny, zatem zapewne niedługo dowiemy się więcej na temat polskiej postaci. Tymczasem redakcja TekkenGamer otrzymała w paczce od japońskiego przedsiębiorstwa czarny pas z imieniem bohaterki oraz odręcznie napisany list podpisany przez Heihachiego Mishimę, głównego antagonistę serii gier:

Szanowna Pani Premier, nie mam zamiaru przychylać się do Pani prośby o wycofanie oddziałów Tekken Force z Polski. Darzę Panią jednak wielkim szacunkiem z powodu objęcia stanowiska premiera w tak młodym wieku. Nie wątpię, że odegra Pani znaczącą rolę w kształtowaniu przyszłości swojego kraju. Jeśli zechce Pani współpracować, będzie miała Pani wsparcie Mishima Zaibatsu dla swojego kraju i wszystkich przedsięwzięć związanych z polityką, ekonomią i sprawami wojskowymi.
Jeśli odrzuci Pani tę ofertę, jestem pewien, że rozumie Pani niebezpieczną sytuację, w jak niebezpiecznej sytuacji postawi to Pani kraj. Jeśli ma Pani zastrzeżenia, może Pani wziąć udział w Turnieju Króla Żelaznej Pięści i przedstawić je bezpośrednio mnie. Z niecierpliwością czekam na Pani starannie przemyślaną odpowiedź.
Więcej o: