Sony prezentuje nowości audio w Polsce. Jest soundbar z bezprzewodowymi głośnikami

Sony zaprezentowało garść nowości, które pojawią się na polskim rynku. Wśród nich są m.in. dwa domowe głośniki 360, a także soundbar do telewizora z bezprzewodowymi głośnikami.

Sony to jednak z najbardziej rozpoznawalnych marek segmentu audio nie dziwi więc wysyp nowości, które pojawią się na polskim rynku. Japoński producent zapowiedział właśnie pojawienie się dwóch głośników domowych z dźwiękiem 360, soundbara w systemie 5.1 oraz małego głośnika Bluetooth.

Soundbar z bezprzewodowymi głośnikami

Najciekawszą z nowości jest Sony HT-S40R, czyli zestaw dla miłośników dźwięku przestrzennego. To soundbar do telewizora o mocy 600 W zapewniający 5.1-kanałowy dźwięk. Składa się z belki głównej, subwoofera oraz dwóch głośników tylnych (ze wzmacniaczem) i zapewnia wsparcie dla systemu Dolby Audio.

Co ciekawe po raz pierwszy wzmacniacz łączący dwa dodatkowe głośniczki komunikuje się z soundbarem bezprzewodowo, dzięki czemu możliwe jest ustawienie głośniczków w dowolnym miejscu salonu. Zestaw ma kosztować ok. 1400 zł (jest to cena estymowana, bo ostateczną kwotę każdy sprzedawca ustala samodzielnie) i pojawi się nad Wisłą w maju.

Przy okazji Sony przywiozło do Polski domowe głośniki bezprzewodowe SRS-RA5000 i SRS-RA3000. Oba to modele wyposażone w moduły Bluetooth i Wi-Fi (oraz NFC do parowania), które są zgodne ze standardami Sony 360 Reality Audio i Immersive Audio Enhancement.

Dzięki dookólnemu rozmieszczeniu membran wewnątrz obudowy, a także systemom analizującym rozchodzenie się dźwięku w pomieszczeniu, głośniki mają zapewnić dźwięk przestrzenny. Estymowane ceny głośników to ok. 1100 zł (RA3000) i 2200-2500 zł (RA5000).

Głośnik SRS-XB13Głośnik SRS-XB13 fot. Sony

Bezprzewodowy głośnik Bluetooth

Ostatnią i jednocześnie najtańszą z nowości jest głośnik Sony SRS-XB13. To niewielki głośniczek Bluetooth, który ma dostarczać "dynamiczny i donośny" dźwięk. Od poprzednika różni się przede wszystkim zastosowaniem technologii szybkiego parowania Google Fast Pair i gniazda USB-C do ładowania.

Głośnik jest odporny na pył i wodę i powinien wystarczyć na 16 godzin słuchania muzyki z dala od ładowarki. Sony podało jego estymowaną cenę na ok. 240 zł. Głośnik pojawi się w sklepach w kwietniu.

Więcej o: