To koniec smartfonów LG? Firma ogłosi decyzję w przyszłym tygodniu

5 kwietnia LG ogłosi decyzję o wycofaniu się z rynku smartfonów - donosi dziennik "The Korea Times". Mobilny oddział południowokoreańskiego giganta już od wielu lat notuje finansowe straty, a władze firmy przestały wierzyć w odwrócenie tego trendu.

LG to jedna z pierwszych firm, która postawiła na smartfony z Androidem. Przez lata modele z serii G zyskały sobie spore grono wielbicieli. Niestety w pewnym momencie coś się zacięło, a od 2015 roku mobilny oddział LG notuje straty. I to mimo faktu, że koncern ten wciąż znajduje się w gronie ośmiu największych producentów smartfonów na świecie - z 2-3 procentami udziałów w rynku.

Zobacz wideo Dlaczego komputery i karty graficzne tak podrożały? Winna jest nie tylko pandemia [TOPtech]

LG próbowało ratować się ucieczką do przodu. W ostatnich latach firma zaprezentowała kilka bardzo interesujących konceptów smartfonów. Dostaliśmy model G8 z dołączanym dodatkowym ekranem, a ostatnio firma zaprezentowała model LG Wing z obracanym wyświetlaczem. Koreańczycy pracują również nad urządzeniem ze zwijanym ekranem, choć model ten nie trafił do sprzedaży.

To koniec smartfonów LG? Co stanie się z mobilnym oddziałem giganta

O ewentualnych planach wycofania się Koreańczyków z rynku urządzeń mobilnych mówiło się już od wielu miesięcy. Takie doniesienia pojawiły się np. w styczniu, choć zostały zdementowane - również przez polski oddział LG. Nie jest natomiast tajemnicą, że już wcześniej firma prowadziła negocjacje z potencjalnymi nabywcami w sprawie sprzedaży oddziału mobilnego, choć bez rezultatu.

W lutym podczas konferencji z udziałowcami dyrektor finansowy LG, Bae Doo-Yong stwierdził, że w kwestii przyszłości oddziału mobilnego brane są pod uwagę wszystkie scenariusze.

Możemy tylko powiedzieć, że każda możliwość jest otwarta. Chociaż nie możemy tego teraz potwierdzić, ogłosimy konkretny kierunek naszej działalności w zakresie komunikacji mobilnej

- stwierdził.

Teraz dziennik "The Korea Times" donosi, że w poniedziałek 5 kwietnia południowokoreański koncern ogłosi decyzję o wycofaniu się z produkcji smartfonów. "LG rozważało kilka opcji, takich jak sprzedaż, podzielenie biznesu czy wycofanie się z rynku, ale ostatecznie zdecydowało się wycofać z biznesu" - zdradza jedno ze źródeł, cytowane przez południowokoreańską gazetę.

Inne źródła donoszą z kolei, że LG oficjalnie nie zlikwiduje mobilnego oddziału. Zamiast tego firma przeniesie 4000 pracowników do innych gałęzi swojego biznesu. Producent ma również obiecać klientom dalsze aktualizacje dla smartfonów LG, które już pojawiły się na rynku.

Więcej o: