Charles Geschke nie żyje. Był współzałożycielem Adobe oraz współtwórcą formatu PDF i Photoshopa

W wieku 81 lat w San Francisco zmarł Charles "Chuck" Geschke. Był jednym z dwóch założycieli firmy Adobe Inc., która powstała w 1982 roku.

Firma Adobe Inc. poinformowała o śmierci Charlesa Geschke'ego na swojej stronie internetowej. Geschke był jednym z twórców technologii PDF (Portable Document Format) szeroko stosowanej w oprogramowaniu komputerowym. Współtworzył także znane na całym świecie programy (wśród nich m.in. Photoshop, Illustrator, Acrobat czy Premiere Pro). 

Geschke umarł w wieku 81 lat wśród najbliższych - żony Nancy i trójki dzieci. Programista, który - według słów jego żony - nazywał siebie "najszczęśliwszym człowiekiem na świecie", ukończył Carnegie Mellon University, gdzie zrobił doktorat. 

Nie żyje Charles Geschke

- Nie mogę wyobrazić sobie lepszego, milszego i bardziej zdolnego wspólnika. Brak Chucka wśród żywych pozostawi po sobie wielką pustkę, z czym zgodzą się wszyscy, którzy go poznali - powiedział Dr John Warnock, drugi ze współzałożycieli firmy Adobe Inc. John Warnock w przeszłości pełnił funkcję prezesa Adobe, a w późniejszym czasie członka zarządu spółki.

Zobacz wideo Aplikacja Photoshop Express - pomoże zapanować nad zdjęciami

Podczas pracy w ośrodku badawczym Xeroxa w Kalifornii Geschke spotkał Warnocka, z którym razem opuścił Xeroxa i w 1982 założył Adobe, firmę która wkrótce stała się czołowym graczem na rynku programów komputerowych.

Zmarł współzałożyciel firmy Adobe Inc.

"To jest olbrzymia strata dla całej społeczności Adobe i przemysłu technologicznego, dla których przed dziesięciolecia był przewodnikiem i bohaterem"  - napisał w pożegnalnym e-mailu dyrektor wykonawczy Adobe - Shantanu Narayen.

W 2009 r. prezydent Barack Obama odznaczył Geschkego i Warnocka Narodowymi Medalami Technologicznymi.

Więcej o: