Fibtit Luxe to najsmuklejsza opaska fitness od Fitbita. Zmierzy nasz poziom stresu

Fitbit zaprezentował opaskę Fitbit Luxe. To najsmuklejszy tracker fitness w ofercie firmy, która od kilku miesięcy jest częścią Google. Luxe umożliwi nam wgląd w kluczowe informacje na temat naszej kondycji, stanu zdrowia oraz poziomu stresu.

Fitbit Luxe to nie tylko najsmuklejsza, ale i - prawdopodobnie - najbardziej elegancka opaska fitness w ofercie amerykańskiego producenta. Fitbit postawił na nowy proces projektowania zwany formowaniem wtryskowym metalu. To intersujące technologicznie podejście do tradycyjnego kształtowania metalu, po to, aby na kopercie ze stali nierdzewnej stworzyć wykończenie o wysokim połysku

Zobacz wideo Świetny smartfon, który kiepsko się sprzedaje. iPhone 12 mini jest pełen paradoksów [TOPtech]

Podczas prac nad opaską Fitbit nawiązał również współpracę ze znanym producentem biżuterii, firmą gorjana, Efektem tej kooperacji jest Fitbit Luxe Special Edition, czyli "biżuteryjna" wersja opaski z bransoletką Parker Link wykonaną ze złotej stali nierdzewnej.

Fitbit LuxeFitbit Luxe fot. Fitbit

Fitbit Lux zmierzy nasz poziom stresu

Wraz z premierą Luxe Fitbit wprowadza nową funkcję Oceny Stresu. Zapewnia ona codzienną ocenę zdolności organizmu do radzenia sobie ze stresem na podstawie poziomu aktywności, snu i tętna. 

Inną ciekawą nowością, o której warto wspomnieć, jest śledzenie poziomu glukozy we krwi. Funkcja ta pokazuje, jak poziom glukozy zmienia się w ciągu dnia i jak reaguje on na inne wskaźniki.

Aktywne Minuty pozwolą nam z kolei ocenić, kiedy dać z siebie więcej, a kiedy zmniejszyć tempo treningu. To wskaźnik, który mierzy czas spędzony w umiarkowanej i intensywnej strefie tętna.

Nie zabraknie również funkcjonalności znanych z innych urządzeń marki Fitbit. Chodzi m.in. o Ocenę Snu oraz Wskaźniki Zdrowotne, które umożliwiają wgląd w częstość oddechów, zmienność tętna, tętno spoczynkowe, a wkrótce także w wahania temperatury skóry oraz nasycenie krwi tlenem (SpO2).

Fitbit LuxeFitbit Luxe fot. Fitbit

Cena i dostępność

Fitbit Luxe ma trafić do sprzedaży jeszcze wiosną. Opaskę wyceniono na 749 zł. Wariant gorjana for Fitbit Luxe Special Edition jest dostępny w przedsprzedaży w cenie 999 zł. W tym miejscu warto zaznaczyć, że części funkcji Fitbita jest dostępna tylko dla subskrybentów usługi Fitbit Premium. 

Kupując opaskę Luxe, otrzymamy 6-miesięczny darmowy dostęp do usługi. Później przyjdzie nam jednak zapłacić 8,99 euro miesięcznie lub 79,99 euro rocznie, co zdecydowanie nie jest małą kwotą.

Więcej o: