To już koniec serwisu Naszaklasa.pl. Zostanie zamknięty za dwa miesiące

Naszaklasa.pl zostanie zamknięta z dniem 27 lipca. Na serwisie nie można tworzyć już nowych kont, od kilku lat działa jako serwis z grami online. Część postępów z niektórych gier będzie można przenieść do serwisu GAMEPLANET.

Naszaklasa.pl wystartowała w 2006 roku i przez długi czas była najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Polsce. Ustąpiła dopiero Facebookowi. W 2010 roku platforma zmieniła nazwę domeny na nk.pl. Od 2014 portal należy do Ringier Axel Springer Polska. Spółka zmieniła charakter portalu, czyniąc go serwisem z grami online.

Zobacz wideo Jak nie dać sobie ukraść konta na Twitterze i Facebooku? Poradnik dla polityków PiS (i nie tylko) [TOPtech]

Nasza klasa zostanie zamknięta

W czwartek 26 maja RASP poinformował, że Naszaklasa.pl zostanie zamknięta z dniem 27 lipca 2021 roku. Na serwisie nie można zakładać już nowych kont.

Użytkownicy dostali wybór w sprawie płatnych usług Eurogąbki, Goście, Goście Plus, Prezenty, Super Zdjęcie i mogą korzystać z nich do zamknięcia serwisu lub otrzymać zwrot środków z niewykorzystanych usług płatniczych. 

Osoby, które zdecydowały się na zakupienie powyższych usług, po 26 maja mogą domagać się zwrotu środków, jeśli okres ich świadczenia, wynikający z zamówienia, przekraczać będzie termin zamknięcia. Jeśli usługi mogą zostać wykorzystane przed zamknięciem Naszej Klasy, zwrot środków nie przysługuje. 

Nk.pl - co z grami na serwisie?

RASP poinformował, że wraz z zamknięciem serwisu nie będzie dostępny już katalog gier od zewnętrznych deweloperów. W przypadku czterech gier będzie można przenieść stan gry na serwis GAMEPLANET. Są to:

  • Na Ryby (będzie można przenieść zapisy od 1 czerwca)
  • Wiejskie życie
  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm

W przypadku trzech ostatnich gier przeniesienie stanu rozgrywki będzie możliwe od 15 czerwca. Informacje jak przenieść grę znajdą się pod TYM adresem. Do identyfikacji gracza zostanie użyty identyfikator numeryczny UID nadany w grze. 

Więcej o: