Mobilny Wiedźmin już za chwilę. Znamy datę premiery The Witcher: Monster Slayer

The Witcher: Monster Slayer otrzymał datę premiery. W mobilnego Wiedźmina, na kształt Pokemon GO, zagramy jeszcze w lipcu.

Nie cały rok zajęło CD Projekt i studiu Spokko stworzenie mobilnego wiedźmina. Inspiracją było Pokemon GO. Dostaniemy więc grę, w której kluczową rolę będzie odgrywała rozszerzona rzeczywistość. Żeby wziąć udział w rozgrywce, będziemy musieli ruszyć w teren, w przeciwieństwie do większości gier, nie wystarczy siedzenie na kanapie. 

Zobacz wideo Studio Biznes

The Witcher: Moster Slayer. Data premiery

Na oficjalnym twitterowym profilu Wiedźmina, poinformowano, że kolejna gra z serii zadebiutuje już niebawem. The Witcher: Monster Slayer ma być już dostępny na iOS ora Androida od 21 lipca. Co więcej, posiadacze smartfonów z system Android już teraz mogą wstępnie zarejestrować się do gry pod TYM linkiem w Google Play. Gra będzie dostępna za darmo. W krótkim teaserze do gry widzimy potwory na tle stolicy Polski, Warszawy. 

Mobilny Wiedźmin - o co chodzi?

Gra korzysta z rozszerzonej rzeczywistości i polega na zabijaniu potworów, jak sugeruje nazwa. Żeby jednak spotkać na swojej drodze jakieś monstrum, musimy wyjść z domu, bowiem gra rozgrywa się na prawdziwej mapie. Na strzygę, wilkołaka czy kikimorę możemy więc natknąć się w drodze na przystanek, za osiedlowym śmietnikiem czy podczas spaceru w pobliskim parku. Zadaniem graczy będzie przyjmowanie zleceń na potwory, a następnie ich eliminacja. Twórcy zapewniali, że otrzymamy możliwość wyboru ekwipunku i umiejętności, a do każdej walki będziemy mogli zastosować zróżnicowane strategie. Akcja The Witcher: Monster Slayer rozgrywa się kilkaset lat przed wydarzeniami z serii gier Wiedźmin.

Więcej o: