Nokia 6310 powraca. "Ikona" sprzed 20 lat zyskała nowy wygląd

"To powrót ikony" - zapowiada premierę odnowionej Nokii 6310 jej producent. Telefon nieco zmienił swój wygląd, zyskał kilka przydatnych funkcji, ale wciąż jest to propozycja dla ceniącego prostotę użytkownika. Urządzenie zadebiutuje na rynku na początku przyszłego miesiąca.

Retromanii fińskiego producenta ciąg dalszy. Po odświeżeniu Nokii 3310 w ramach serii Originals, postanowiono przywrócić do życia także model 6310. W sieci pojawił się spot oraz zdjęcia nowej wersji starego telefonu.

Zobacz wideo Telefon z Matriksa i niezniszczalna Nokia. Najbardziej kultowe telefony komórkowe [TOPtech]

Odświeżona Nokia 6310. Ładniejsza i wciąż bardzo łatwa w obsłudze

Obudowa nowej Nokii 6310 wyraźnie nawiązuje do jej pierwowzoru, ale jest przy tym bardziej elegancka i nieco smuklejsza. Nie zmienił się układ klawiszy i ich wielkość. Inny jest za to głośnik - zamiast kilku otworków, mamy jeden podłużny umieszczony nad logiem telefonu.

Podobnie jak jego pierwotną wersję, odświeżony model 6310 charakteryzuje prostota użytkowania: stosunkowo spory, kolorowy 2,8-calowy ekran, nowe menu z dużymi ikonami i wyborem czcionek, mającymi zapewnić większą czytelność, a także dodatkowe opcje ułatwienia dostępu. Jedną z nowości jest możliwość odsłuchiwania wiadomości tekstowych.

Nowa Nokia 6310 to telefon dla osób ceniących prostotę

Nowa wersja Nokii 6310 ogranicza się do najbardziej podstawowych funkcji. Urządzenie wyposażono w aparat 0,3 Mpx, radio FM, Dual Sim, Bluetooth 5.0, Wi-Fi, A-GPS oraz złącza USB 2.0 i mini jack. Użytkownik będzie miał do dyspozycji 16 MB pamięci, które będzie można powiększyć o kartę MicroSD do 32 GB. Producent zapewnia, że wyjmowana bateria o pojemności 1150 mAh pozwoli na siedem godzin rozmów i około tydzień w trybie czuwania.

Jak wynika z powyższego spotu, fiński koncern nie zapomniał też o fanach telefonicznych gier sprzed dwóch dekad - na nowej Nokii 6310 będziemy mogli zagrać w kultowego "Węża".

Stanowisko Activision Blizzard Mobbing i molestowanie w Activision Blizzard. Pracownicy żądają dymisji

Nokia 6310 w nowej wersji. Kiedy premiera?

Unowocześniona wersja Nokii 6310 będzie do kupienia w Polsce już na początku sierpnia tego roku, a do wyboru będziemy mieli obudowę w kolorach czarnym i zielonym. Cena rekomendowana przez producenta wynosi 259 złotych.

Więcej o: