Loteria szczepionkowa. Jakie hulajnogi elektryczne można wygrać?

W loterii szczepionkowej do wygrania są samochody, pieniądze, a także hulajnogi elektryczne. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie hulajnogi można zdobyć, na co pozwalają i ile kosztują.
Zobacz wideo Na czym będzie polegała loteria narodowa? "Będą cztery szanse"

Rząd próbuje zachęcać Polaków do szczepień przeciwko COVID-19, a jedną z takich zachęt ma być loteria szczepionkowa. Władze przygotowały 52 tys. 796 sztuk nagród, w tym nagrody pieniężne, samochody Toyota Corolla i Toyota C-HR czy elektryczne hulajnogi.

No właśnie, jakie hulajnogi można wygrać i ile są one warte?

Hulajnogi Segway do wygrania w loterii szczepionkowej

Hulajnogi elektryczne to nagrody dostępne w ramach losować tygodniowych. Łącznie takich losowań będzie 12, a w każdym z nich do wygrania przygotowano 60 egzemplarzy hulajnóg. Rządowa strona w dość oszczędnych słowach opisuje jednak nagrody mówiąc jedynie o "hulajnodze elektrycznej Segway".

To produkty jednej z najbardziej znanych firm na rynku założonej w 1999 r. w USA, która od 2015 r. należy do chińskiego Ninebota. Na stronie nie ma jednak ani słowa na temat konkretnego modelu. Nieco więcej zdradza zdjęcie, które sugeruje, że mamy do czynienia z KickScooter E22E od Segway. W oficjalnym sklepie producenta kosztuje ona 1899 zł, choć obecnie - w ramach promocji - można nabyć ją za 1599 zł.

Nagrody tygodniowe w Loterii Narodowego Programu SzczepieńNagrody tygodniowe w Loterii Narodowego Programu Szczepień fot. Serwis Rzeczypospolitej Polskiej / Loteria Narodowego Programu Szczepień / gov.pl

Model hulajnogi potwierdza zresztą regulamin Loterii Narodowego Programu Szczepień. Znajdziemy tam szczegółową informację na temat nagrody: "Nagroda VI stopnia – w postaci hulajnogi elektrycznej marki Segway-Ninebot E22E w kolorze Grey o wartości 1 699 zł brutto [...] Organizator przewidział 720 [...] nagród VI stopnia w Loterii".

Segway-Ninebot E22E - dane techniczne

Segway-Ninebot E22E został wyposażony w silnik umieszczony w przednim kole o mocy wyjściowej 300W. W połączeniu z baterią o pojemności 184 Wh (5100 mAh) może on rozpędzić użytkownika hulajnogi do prędkości 20 km/h (to maksymalna prędkość przewidziana przez polskie prawo). Umożliwia również wjechanie na wzniesienie o nachyleniu nie większym niż 15 proc.

Akumulator pozwala na przejechanie maksymalnie 22 km na jednym ładowaniu. Po wyczerpaniu energii, można hulajnogę naładować do pełna w ok. 3,5 godziny lub doczepić zewnętrzny akumulator wydłużając zasięg pojazdu. Hamowanie odbywa się przy pomocy przedniego hamulca (elektronicznego) oraz (niezależnie) przy użyciu tylnego hamulca nożnego.

Segway-Ninebot E22E jest oczywiście składany, ma wodoodporną obudowę (IPx4) i waży 15 kg. Jest też wyposażony w moduł Bluetooth, który pozwala na połączenie się z aplikacją mobilną i podgląd danych dotyczących hulajnogi z poziomu smartfona. 

Jak deklaruje sam producent sprzętu, hulajnoga powinna sprawdzić się przede wszystkim w mieście, do przemieszczania się na krótkich dystansach. Z racji, że wyposażona jest w bezdętkowe opony (9 cali) najwygodniej korzystać z niej na płaskich nawierzchniach.

Więcej o: