Chernobylite zarobiło już 7 mln zł, koszty produkcji zwrócone. Świetne oceny gry polskiego studia

Polskie studio The Farm 51 zarobiło już na Chernobylite 7,8 mln zł. Koszty produkcji zwróciły się więc ledwie kilka dni po premierze. Wyniki finansowe są nieprzypadkowe, ponieważ gra zbiera świetne oceny.

Chernobylite to survival-horror, którego miejsce akcji umiejscowiono - jak wskazuje nazwa - w czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Gra miała premierę 28 lipca na Steam. Gra od października 2010 była dostępna jednak we wczesnym dostępie, zarabiała więc na siebie od dłuższego czasu. Wersja na konsole ma się pojawić we wrześniu, najpierw w Stanach Zjednoczonych, następnie w Europie

Zobacz wideo Nikt chyba nie chce się już dłużej bać. Z singlem Męskie Granie Orkiestry 2021 jest nieco łatwiej

Chernobylite już się zwrócił

The Farm 51 wydało komunikat, w którym poinformowało, że na koniec II kwartału 2021 roku projekt osiągnął próg rentowności, zwracając wszelkie nakłady poniesione na produkcję gry. Od udostępnienia gry we wczesnym dostępie sprzedało się 200 tys. kopii Chernobylite. Przełożyło się to na 7 873 963,03 zł przychodów netto. Koszt produkcji wyniósł natomiast 7 087 540,99 zł.

Przychód netto ze sprzedaży pełnej wersji gry na PC (w tym także przychód netto ze sprzedaży gry w wersji wczesnego dostępu na PC za okres od dnia 1 do 28 lipca 2021 roku) osiągnięty w pierwszych miesiącach po premierze gry, zostanie ujęty w sprawozdaniu finansowym za III kwartał 2021 roku.

Chernobylite zgarnia świetne oceny

Dobra sprzedaż Chernobylite nie jest przypadkiem. Jako że gra była dostępna już od niemal dwóch lat, gracze mieli jasność, że to jakościowa produkcja. Potwierdzają to także wysokie oceny produkcji wystawione po debiucie. Na Metacritic średnia ocen recenzentów wyniosła 75/100. Gracze natomiast wystawili ocenę 8,3. Żaden portal nie pokusił się o maksymalną ocenę, ale The Gamer i PPE.pl przyznały 9/10. 

Więcej o: