Hitowa gra Polaków powraca. Jest zwiastun Frostpunk 2. Będzie międzynarodowy sukces?

Daniel Maikowski
Polskie studio 11 bit oficjalnie zapowiedziało kontynuację swojej znakomitej gry strategicznej, która zrobiła niemałą furorę na całym świecie. Twórcy Frostpunk 2 podkreślają, że tytuł ten będzie charakteryzować się znacznie większym rozmachem.

Frostpunk to bez wątpienia jedna z najlepszych polskich gier ostatniej dekady. Wydany w 2018 r. tytuł studia 11 bit zyskał uznanie graczy na całym świecie. Świadczą o tym nie tylko znakomite recenzje i oceny w serwisie Metacritic.com (84/100), ale również wiele branżowych nagród.

Posłuchaj podcastu

Teraz wiemy już, że postapokaliptyczna strategia czasu rzeczywistego, w której ludzkość walczy o przetrwanie podczas nowej epoki lodowcowej, doczeka się kontynuacji. Do sieci trafił właśnie oficjalny trailer gry, który - niestety - nie zdradza nam jeszcze dokładnej daty premiery.

 

Frostpunk 2 oficjalnie. 11 bit szykuje kolejny hit

Jak podkreślają sami twórcy, akcja sequela toczy się 30 lat po wydarzeniach z pierwszego Frostpunka. Po raz kolejny wcielmy się w przywódcę miasta, którego zadaniem będzie - dosłownie - utrzymanie jego mieszkańców przy życiu. Czeka nas również rewolucja technologiczna. Źródłem energii, które ma pozwolić na przetrwanie naszej społeczności, będzie bowiem nie węgiel, ale ropa naftowa.

To, czego gracze powinni oczekiwać, to szeroki wachlarz wyborów, wolność w kształtowaniu społeczeństwa i miasta na swój sposób, oraz poniesienie konsekwencji swoich decyzji. Frostpunk 2 bazuje na konfliktach z poprzedniej części: przetrwanie kontra wartości ludzkie, życie kontra arktyczny mróz. Dodaje jednak, co najważniejsze, nową warstwę obecną w wielu aspektach gry – czy to w polityce, społeczeństwie, czy też postępie technologicznym – konflikt między ludźmi a ich własną naturą.

- podkreśla Jakub Stokalski, współreżyser gry.

Stokalski zaznacza również, że Frostpunk 2 będzie grą o znacznie większej skali niż jej poprzedniczka. - Z wciąż rosnącym zespołem liczącym prawie 70 osób, mamy więcej siły roboczej, aby skupić się na wszystkich aspektach gry: skali, poziomie wyszlifowania czy jakości doświadczenia gracza, niemniej naszą główną ambicją jest stworzenie czegoś więcej niż tylko kontynuacji - wyjaśnia.

Póki co, Frostpunk 2 został zapowiedziany jedynie na platformę PC. Gra trafi do sklepów Steam, GOG oraz Epic. Nie ma żadnych informacji na temat wersji na konsole Xbox oraz PlayStation, choć niewykluczone, że w późniejszym czasie takowa jednak się pojawi. 

Frostpunk z darmowym weekendem na Steamie

Z okazji zapowiedzi Frostpunka 2 twórcy postanowili przypomnieć nam o pierwszej części gry. Podczas najbliższego weekendu w Frostpunka będziemy mogli zagrać na Steamie zupełnie za darmo. Wystarczy posiadać konto na platformie i zainstalować grę na swoim komputerze. 

Więcej o: