Allegro wprowadza sporo zmian. Łatwiej znajdziesz produkty, ale możesz więcej zapłacić za przesyłkę

Allegro wprowadza sporo zmian od 6 września. Duża część z nich dotyczy sprzedawców, co może jednak wpłynąć też na kupujących. Chodzi o wysyłkę, która będzie nieco droższa. Są też ułatwienia, jak te w wyszukiwarce produktów.

Zmiany w Allegro zostaną wprowadzone w trzech turach. Drobne zmiany dla sprzedających wejdą w życie z początkiem września. Paczkę w RUCHu zastąpi Orlen Paczka, kończy się też wtedy promocja na przesyłki kurierskie w Allegro Smart! dla sprzedających. 

Od 25 października Allegro skróci czas automatycznego zwrotu wpłaty kupującemu do 2 dni roboczych oraz wypłacimy odszkodowanie za przedmioty zniszczone lub zgubione w magazynie firmy, jeśli sprzedawca korzysta z ich usługi fullfilment. 

Najwięcej zmian wejdzie w życie od poniedziałku 6 września. Ich pełną listę znajdziecie TUTAJ (dla kupujących) oraz TUTAJ (dla sprzedających).

Zobacz wideo Czy sieć 5G zrewolucjonizuje internet? „Ta technologia już jest za rogiem"

Paczki na Allegro będą nieco droższe

W ramach programu Allegro Smart! pokrywała całość kosztów dostawy. Na początku roku część kosztów za wysyłkę do Paczkomatów przerzucono na sprzedających (1-2 zł), jeśli Ci nie nadali przesyłki w ramach Programu Szybkich Wysyłek. Podobnie zmiany wejdą w życie od 6 września w odniesieniu do:

  • Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch
  • Allegro Punkty Poczta Pobranie
  • Allegro UPS Odbiór w Punkcie
  • UPS Odbiór w punkcie
  • Allegro ORLEN Paczka
  • ORLEN Paczka.

Kupujący tracą z kolei możliwość skorzystania z Allegro Przesyłka polecona w ramach programu Allegro Smart!. Opcja ta będzie dostępna poza programem za cenę, którą ustali sprzedający. 

Jeszcze jedna drobna zmiana dot. przesyłek to możliwość objęcie programem Allegro Smart! przesyłek z Francji i Holandii. Od 6 września takie paczki dostarczą kurierzy DPD, UPS i DHL, jeśli wartości zakupów od jednego sprzedającego wyniesie przynajmniej 80 zł. 

Allegro. Co się jeszcze zmienia?

Rozwinięte zostanie Allegro Lokalnie, które otrzyma swoją aplikację, zastępując Allegro Sprzedaż. Ponadto do głównej aplikacji Allegro będzie można zalogować się z pomocą danych biometrycznych, czyli na przykład odciskiem palca. 

Allegro poprawiło też wyszukiwarkę. Możliwe, że szukając telefonu wybraliście sortowanie po cenie, przez co musieliście przedrzeć się przez kilka stron akcesoriów dedykowanych wybranemu modelowi, bo te są znacznie tańsze niż sam smarfton. Od 6 września wyszukiwarka będzie pokazywała najpierw wyszukiwany przedmiot, a dopiero potem związane z nim produkty, jeśli to nie ich szukamy. 

Więcej o: