Destiny 2: Królowa Wiedźma oficjalnie. To największy dodatek w historii serii Bungie

Podczas konferencji poprzedzającej targi Gamescom 2021 studio Bungie zaprezentowało nowy dodatek fabularny do gry Destiny 2. Królowa Wiedźma ma być największym i najważniejszym rozszerzeniem w historii bestsellerowego sieciowego FPS-a.

Destiny 2 to jedna z najpopularniejszych sieciowych gier akcji na świecie. Kontynuacja osadzonego w odległym futurystycznym uniwersum FPS-a  z 2014 r. doczekała się już pięciu dodatków. Teraz nadszedł czas na szóste - największe w dotychczasowej historii serii - rozszerzenie.

Podczas konferencji poprzedzającej targi Gamescom studio Bungie zaprezentowało pierwszy fabularny zwiastun dodatku Królowa Wiedźma. Poznaliśmy również datę premiery.

 

Destiny 2: Królowa Wiedźma. Bungie prezentuje nowy dodatek

Historia nowego rozszerzenia ma koncentrować się wokół postaci tytułowej wiedźmy Savathun, która po śmieci swego brata Oryxa - antagonisty z dodatku Destiny: The Taken King - zniknęła z radarów Strażników i zaczęła działać z ukrycia.

Sabaton należała do najbardziej zagadkowych postaci uniwersum Destiny, a teraz Strażnicy poznają ją bliżej. I nie będzie to miłe spotkanie. Nowy dodatek to również nowa lokalizacja Savathun’s Throneworld, w której to Strażnicy poznają ostateczną "prawdę" o Świetle i Ciemności.

 

Jeśli chodzi o nowości związane z samą rozgrywkę, to Bungie chce skupić się na naprawieniu tego, co w Destiny 2 dotychczas kulało najbardziej, czyli na matchmakingu oraz walce z oszustami, którzy dość skutecznie rujnują zabawę innym graczom. Królowa Wiedźma to również nowe bronie i crafting.

Destiny 2: Królowa Wiedźma ukaże się 2 lutego 2022 r. na konsolach PS4, PS5, Xbox One, a także Xbox Series X. Gra trafi również na PC-ty i na platformę Google Stadia. Premierę dodatku poprzedzi nowy sezon sieciowych rozgrywek Destiny 2: Season of The Lost, który wystartował już we wtorek.

Więcej o: