Allegro i Amazon z nowym rywalem. Gigant z Azji wchodzi do Polski i zaoferuje darmową dostawę

Allegro będzie mieć nowego konkurenta. Na polski rynek wchodzi singapurska platforma Shopee. Firma kontaktuje się już z polskimi sprzedawcami, którym oferuje atrakcyjne warunki współpracy

Shopee niedługo zadebiutuje na polskim rynku - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Firma od dłuższego czasu kontaktuje się z polskimi sprzedawcami, którzy zapełnią witrynę produktami. Wykupiono już domenę shopee.pl. Wejście na europejski rynek zaplanowano na jesień tego roku.

Sprzedawcy mają dostać możliwości rejestracji jeszcze przed końcem września. Trwa również rekrutacja pracowników do obsługi posprzedażowej polskojęzycznych klientów. 

Zobacz wideo Zakupy w 100 sekund? Blicharski: Wiele firm chce wydłużać ten czas, my staramy się go ograniczyć

Shopee wchodzi do Polski i przygotowuje atrakcyjną ofertę na start

Wiadomoscihandlowe.pl podają, że Shopee ma zachęcać sprzedawców darmowym prowadzeniem konta przez pierwsze pół roku. Platforma przez ten czas nie będzie też pobierała prowizji. Sprzedawcy mają również dostać "wszystkie funkcjonalności zarządzania sprzedażą i narzędzia analityczne". 

Zyskają też kupujący. Przez 6 miesięcy będą mogli skorzystać z darmowej wysyłki, którą niezależnie od kosztów zamówienia opłaci Shopee, a nie sprzedający. Ponadto ci ostatni, jeśli wystawią co najmniej 30 ofert i na co najmniej 5 proc. z tych ofert udzielą 10-proc. rabatu, otrzymają 250 zł kuponu zniżkowego, który będą mogli przekazać klientom. Tę promocję również przygotowano na pół roku.

Shopee to gigant, ale na polskim rynki łatwo nie będzie 

Shopee jest jednym z większych sprzedawców na świecie. To tzw. marketplace, który udostępnia swoją platformę sprzedawcom, by ci nie musieli operować na własnych stronach internetowych. Firma dotąd działała w Azji i Ameryce Południowej.

Półtora roku temu Shopee znalazło się na liście 10 największych serwisów e-commerce, gdzie wyprzedziło o jedno miejsce zamykające zestawienie Allegro. Od tego czasu doszło do sporych przetasowań. Allegro spadło na miejsce 18, a Shopee na 35.

Więcej o: