God of War: Ragnarok. Kratos powrócił na zwiastunie. Razem z Tyrem stawią czoła Thorowi [ZDJĘCIA]

God of War: Ragnarok nareszcie został zaprezentowany na zwiastunie. Gra wciąż nie otrzymała daty premiery, ale twórcy dostarczyli efektowny trailer, który wprowadza zdradza szczegóły na temat kolejnej odsłony kultowej serii.

Miękki reboot z 2018 serii God of War okazał się gigantycznym sukcesem. Marka nieco skostniała, ale nowy-stary pomysł na nią sprawił, że znów zaistniała w świadomości graczy. Zakończenie gry wyraźnie wskazywało, że to nie koniec porachunków Kratosa i jego syna Arteusa z nordyckimi bogami. W 2020 r. pojawił się teaser, który zdradzał nazwę kolejnej części serii z datą 2021 r. Po roku nareszcie doczekaliśmy się szczegółów. 

God of War: Ragnarok na zwiastunie. Znamy szczegóły gry

Fabułę osadzono kilka lat po poprzedniej części, o czym Studio Santa Monica poinformowało na blogu PlayStation. Arteus chce dowiedzieć się prawdy na temat jego pochodzenia. Młody bóg wydaje się zdeterminowany, by to zrobić, ale nie kierują nim jedynie egoistyczne pobudki. Syn Kratosa chce bowiem zapobiec Ragnarokowi. W mitologii nordyckiej to wielka bitwa, która ma być końcem świata. Kratos jest przeciwny planom syna i obawia się starcia z Asami. Syn jest dla niego jednak najważniejszy, razem więc ruszają w podróż, która zapobiegnie tragicznym wydarzeniom. 

 

By tego dokonać potrzebują jednak potężnych sprzymierzeńców, gdyż na ich drodze staną Freja oraz Thor. W misji pomogą im znani z poprzednich części krasnoludowie Brok oraz Sindri, a także wszystkowiedząca głowa Mimir. Ich moc jednak nie wystarczy, by przeciwstawić się Odynowi. Atreus i Kratos w tym celu odnajdą Tyra, dawnego nordyckiego boga wojny, który ma pomóc w realizacji ich misji.

Tym razem świat będzie nieco większy i dostępne będą wszystkie światy odblokowane w poprzedniej odsłonie gry, tj. Midgard, Alfheim, Helheim, Jötunheim, Niflheim, Muspelheim, Vanaheim, Svartalfheim i w końcu Asgard. To ma także sprawić, że gra będzie nieco dłuższa, niż i tak rekordowa pod tym względem jej poprzedniczka. 

Jeśli chodzi o rozgrywkę, to znów główną bronią będzie topór Lewiatan, przeciwwaga dla młota Thora - Mjolnira. Kratos będzie miał jednak możliwość korzystać również z Ostrzy Ateny, swojego klasycznego oręża. Będzie nimi siekał i rozrywał wrogów, co stanowi podstawę całej serii. Walka ma być nieco bardziej urozmaicona i przemodelowana, ale na tyle by mechanika wydawała się znajoma. Ponadto większy nacisk ma być położony na walki z bossami. Kratosowi będzie pomagał o parę lat starszy Atreus, który nauczył się paru nowych sztuczek m.in. runicznych przywołań, co pozwoli mu np. na dosiadanie widmowego jelenia. 

Z nowych elementów, trailer zdradza możliwość sterowania wilczym lub psim zaprzęgiem. 

Kiedy premiera God of War: Ragnarok?

Jeszcze rok temu, po teaserze wydawało się, że gra pojawi się w 2021 roku. To najwyraźniej była jednak tylko data prezentacji trailera. Na nim brak konkretnej daty. Z wpisu na blogu PlayStation dowiadujemy się jednak, że gra ma się pojawić w 2022 roku na PS4 oraz PS5. Więcej szczegółów mamy otrzymać niedługo, o czym mówi tajemnicza dziewczynka, która pojawia się na koniec trailera, tuż po prezentacji logo gry. 

Więcej o: