CBA z nietypowo dużym zamówieniem. 4 tys. smartfonów. Dla 1300 pracowników

CBA ogłosiło przetarg na niemal 4 tys. smartfonów. Tak duże zamówienie może dziwić, bo w Biurze zatrudnionych jest tylko 1300 osób. Ponadto każde urządzenie musi być wysokiej klasy sprzętem, który nagrywa w 4K i obsługuje sieć 5G.

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpisało przetarg na 3972 smartfony. Równo połowę mają stanowić iPhone'y, drugą natomiast urządzenia z Androidem. CBA planuje również zakup 150 modemów 5G.

Zobacz wideo Wojna Banasia ze Zjednoczoną Prawicą przybiera na sile? „Na pewno są pewne emocje"

CBA kupuje smartfony. Dlaczego tak wiele?

W sprawie zastanawiające jest to, że CBA zatrudnia tylko 1300 osób, na co składają się zarówno pracownicy cywilni, jak i funkcjonariusze - podaje money.pl. Jeśli urządzenia miałby trafić do każdego pracownika - co wydaje się raczej wątpliwe - to otrzymaliby oni po trzy smartfony na głowę i wciąż wolnych pozostałaby niemal sto telefonów. 

Wątpliwości money.pl budzi także kupowanie równej ilości urządzeń z Androidem i iOS, co może zdaniem redakcji sugerować, że każdy agent otrzyma dwa smartfony. Po jednym iPhonie i po jednym telefonie z Androidem. Portal zwrócił się prośbą o wyjaśnienia do CBA, ale odpowiedź jeszcze nie nadeszła. 

Luksusowe smartfony dla CBA

Warto też zwrócić uwagę na to, że CBA zamawia sprzęty wysokiej klasy. Przede wszystkim każde urządzenie ma obsługiwać 5G i nagrywać wideo w 4K oraz posiadać przynajmniej 6 GB RAM. Najtańsze modele można kupić za około 1700 zł, ale w przypadku iPhone'ów cena rośnie do 3,2 tys. zł. 

Ponadto w przetargu zaznaczono potrzebę nabycia kilkuset urządzeń najwyższej klasy, które mają 8 lub 12 GB RAM, 8-rdzeniowy procesor i przynajmniej 128 GB pamięci wewnętrznej. 20 z nich musi mieć ekran o przekątnej co najmniej 6,8 cala. iPhone'y spełniające te wymagania kosztują min. 4,5 tys. zł, w przypadku Androida ceny zaczynają się od 3,5 tys. zł. 

Więcej o: