Xbox w limitowanej edycji od Gucci. W zestawie za kilkadziesiąt tys. zł jest też stylowa walizka

Firmy Microsoft i Gucci podjęły współpracę i wyprodukowały limitowaną edycję Xboxa Series X. W zestawie znalazły się specjalnie zaprojektowane kontrolery oraz walizka na konsolę.

10 listopada minął rok od premiery Xboxa Series X. Ponadto pierwszego Xboksa Microsoft wypuścił dwie dekady temu. Z kolei Gucci świętuje stulecie istnienia domu mody. Z tej okazji obie marki podjęły współpracę i wyprodukowały limitowany do 100 egzemplarzy specjalny zestaw najnowszej konsoli Microsoftu

Zobacz wideo Xbox Series X po czterech miesiącach. Czy Microsoft dał radę?

Xbox i Gucci wypuścili konsolę

W tworzenie edycji limitowanej Xboxa Series X z Gucci udział brała marka Hypebeast, a także DJ'ka Emerald Rose Lewis oraz muzyk Kojey Radical. Zdjęcia zestawu znajdziecie w galerii do artykułu.

Więcej na temat technologii na stronie głównej Gazeta.pl 

W zestawie znalazły się dwa kontrolery, przecięte paskami - czerwonym i niebieskim. Sama konsola została wygrawerowana metodą laserową. Wzór stanowi oryginalny Gucci Rhombi z lat 30. Jak czytamy na stronie internetowej, wzory z literami 'GG' stanowią grę słowną. To zarówno inicjały Guccio Gucciego, jak i skrót od popularnego wśród graczy sformułowania "Good Game".

 

Ostatni element zestawu stanowi walizka Gucci. Twarda oprawa, klasyczny wzór, taki sam jak na konsoli, ale w standardowym beżowym kolorze oraz niebieskie i czerwone paski puszczone przez środek. Boki obito żółtą skórą. 

Cena i data premiery Xboxa i Gucci

Taki zestaw wyceniono na 10 tys. dolarów, czyli niemal 40 tys. złotych. Będzie go można kupić od środy 17 listopada. 

W cenę wliczono również Xbox Game Pass Ultimate. To usługa sieciowa od Microsoftu, która daje możliwość grania przez internet z innymi użytkownikami. Ponadto ten najdroższy pakiet zawiera abonament w Xbox Game Pass, czyli dostęp do biblioteki setek gier bez wnoszenia dodatkowej opłaty. 

Więcej o: