Sztuczna inteligencja tworzy "dzieła sztuki" i obrazy ze śmiesznymi pieskami. Wystarczy podać kilka słów

Hypnogram to serwis, który potrafi stworzyć surrealistyczne obrazy. Po wpisaniu dowolnych słów kluczowych sztuczna inteligencja wygeneruje na ich podstawie "dzieła sztuki" lub grafiki wykraczające poza naszą wyobraźnię.

Sztuczna inteligencja potrafi tworzyć obrazy ze słów. Kliknij "Otwórz galerię" pod zdjęciem głównym, by zobaczyć przykłady prac.

Hypnogram stał się ostatnio bardzo popularny na polskich i zagranicznych forach. W zeszłym tygodniu zaprezentował go jeden z użytkowników Wykopu. Serwis w krótkim czasie wypełnił się niezwykłymi grafikami, stworzonymi przez sztuczną inteligencję.

Hypnogram - jak to działa? Niepowtarzalne grafiki gotowe w kilka minut

Aby stworzyć obraz, wystarczy po prostu wpisać kilka słów i kliknąć "generuj". Należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż sztuczna inteligencja potrzebuje czasem kilku minut, aby wygenerować grafikę. W wyznaczonym polu można wpisać dowolne słowa, np. pies lub Mona Lisa. Frazy można mieszać, a wtedy mogą powstać dziwaczne grafiki. Pamiętajmy jednak, aby słowa podawać w języku angielskim. Przykład na zdjęciu głównym pokazuje, jaki obraz możemy uzyskać po zastosowaniu słów "dog" i "Mona Lisa".

Wpisując pojedyncze słowa, za każdym razem otrzymamy inny obraz, ponieważ sztuczna inteligencja tworzy je od nowa. W polu można również wpisać formuły, takie jak "photorealistic" lub "van gogh", aby uzyskać konkretny efekt.

Jak czytamy na stronie Hypnogram, grafiki można tworzyć, stosując dwa modele. Pierwszy z nich, "Hypnogram", lepiej sprawdza się w przypadku pojedynczych obiektów lub postaci. Natomiast model VQGAN+CLIP warto stosować w przypadku złożonych grafik z wieloma obiektami. Serwis Hypnogram jest dostępny dla wszystkich i nie wymaga rejestracji, ani podawania danych. Wystarczy po prostu odwiedzić serwis (LINK) i wpisać dowolne słowa, aby rozpocząć zabawę.

My również postanowiliśmy wypróbować Hypnogram. Sztuczna inteligencja stworzyła dla nas grafiki wzorowane na dziełach sztuki, takich jak "Słoneczniki" Vincenta van Gogha, czy "Krzyk" Edvarda Muncha. Obrazy możesz zobaczyć, klikając w przycisk "Otwórz galerię" pod zdjęciem głównym.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Sztuczna inteligencja, która tworzy hiperrealistyczne obrazy. "Ta osoba nie istnieje"

Innym przykładem potęgi sztucznej inteligencji jest serwis thisxdoesnotexist.com. Z jego pomocą można wygenerować... wszystko. No prawie wszystko. Witryna pozwala nam tworzyć twarze ludzi, którzy tak naprawdę nie istnieją. Wygenerujemy tam również obrazy z kotami, końmi, krzesłami, butami, niebem i plażą oraz memy.

Jeśli chcemy stworzyć coś konkretnego, a brakuje nam pomysłów, możemy również skorzystać z generatora stron startupuów, blogów z przepisami, tekstów piosenek, teledysków i map nieistniejących miast. Podobnie jak Hypnogram, serwis thisxdoesnotexist.com nie wymaga rejestracji, ani podawania danych.

Zobacz wideo Rosyjski robot Skybot F-850
Więcej o: