PS5. Nowa obudowa i pady z galaktycznej serii. Sony zaprezentowało pięć kolorów. Polska pominięta

Sony zaprezentowało nowe obudowy i pady do PS5. Znamy cenę i datę premiery. Podano również rynki, na których się pojawią. Niestety, Polska została pominięta.

PS5 to niewątpliwy sukces Sony. Konsole wciąż jest trudno dostać, ale ich deficyt nie jest związany jedynie z kryzysem chipowym. Na braki towaru wpływa również to, że jest to najszybciej sprzedająca się konsola Japończyków w historii. 

Sony postawiło na dość oryginalny wygląd PS5. Na tyle unikalny, że gracze tworzyli wiele memów z konsolą w roli głównej (spotkało to również nowy Xbox Series X). Oprócz nietypowego kształtu konsola wyróżniała się niejednolitym kolorem, połączeniem czarnego pudła z podzespołami i białej obudowy. Niedługo będzie można to zmienić. 

Zobacz wideo PlayStation 5 po czterech miesiącach. Świetna konsola, którą wciąż trudno kupić [TOPtech]

Obudowa i pady PS5  w nowych kolorach zaprezentowane. Cena i data premiery ujawnione

PS5 otrzyma obudowy i pady w pięciu kolorach, wszystkie inspirowane barwami galaktyk. Będą to:

  • Midnight Black (pady w tym kolorze są dostępne od dłuższego czasu),
  • Cosmic Red (pady w tym kolorze są dostępne od dłuższego czasu),
  • Nova Pink,
  • Starlight Blue,
  • Galactic Purple.

Zdjęcia nowych kolorów obudowy i padów do PS5 znajdziecie w galerii zdjęć do artykułu.

 

Jeśli chodzi o obudowy, to kolory Midnight Black oraz Cosmic Red będą dostępne od 1 stycznia w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Chinach, Tajwanie, Hong Kongu, Singapurze, Malezji, Tajlandii, Indonezji, Wietnamie, Korei i Filipinach. Pozostałe kolory trafią do tych krajów w pierwszej połowie 2022 roku. Niestety na liście zabrakło Polski. Sony poinformowało jednak, że planuje wprowadzić obudowy w ciągu roku na kolejne rynki. Cena za obudowę wyniesie 54,99 dol. 

Kontrolery w nowych kolorach będą pojawiać się stopniowo w różnych krajach.

Więcej o: