Finlandia. Rozsierdził go rachunek za naprawę tesli, więc wysadził auto w powietrze [WIDEO]

Właściciel tesli, po wizycie w oficjalnym serwisie marki, uznał, że 100 tys. zł za naprawę samochodu to zdecydowanie za dużo. Z pomocą youtuberów i 30 kg dynamitu postanowił wysadzić go w powietrze.
Zobacz wideo Rzeszów. Funkcjonariuszom CBŚP udało się udaremnić uprowadzenie mężczyzny dla okupu

Właściciel tesli Tuomas Katainen z Finlandii, był zmuszony oddać swój samochód do naprawy, bo kupiony w 2013 roku na rynku wtórnym model S, po przejechaniu zaledwie 1500 km, zaczął odmawiać posłuszeństwa. Jego użytkowanie uniemożliwiały liczne błędy i usterki, które wyświetlały się na komputerze pokładowym. Auto spędziło w autoryzowanym serwisie prawie miesiąc. Po tym czasie pracownicy postawili diagnozę - wadliwy akumulator, który wymaga wymiany. Koszty operacji wstępnie oszacowano na minimum 20 tysięcy euro, czyli prawie 100 tysięcy złotych. Samochód nie był już oczywiście objęty gwarancją.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

NASA Space TelescopeHubble zadziwiał i zachwycał. Teleskop Webba będzie jeszcze potężniejszy. Najlepsze zdjęcia

Wysadził zepsutą teslę w powietrze. "Wybuch okazał się bardziej satysfakcjonujący"

Tuomasa Katainena tak zirytował koszt naprawy samochodu, że postanowił zutylizować problem. Skontaktował się z youtuberami z kanału Pommijätkätem - w wolnym tłumaczeniu "kolesie od bomb" - i zaproponował im wysadzenie uszkodzonego samochodu. Pomysł spotkał się z dużym entuzjazmem. Po odbiorze pojazdu z serwisu, w którym właściciel usłyszał zawrotną sumę, usunięciu akumulatora, silników i innych drogich komponentów, przetransportowali go do kamieniołomów. Pojazd został wypełniony 30 kg dynamitu, a następnie w spektakularny sposób zrównany z ziemią.

Akcja została udokumentowana i udostępniona na YouTubie, a filmik zebrał już ponad 5 mln odsłon. Tuomas Katainen zapytany, co przyniosło mu więcej radości: użytkowanie czy wysadzenie, stwierdził, że wybuch okazał się bardziej satysfakcjonujący. 

 
Więcej o: