Polski Ład. Trudności z dodzwonieniem się na infolinię. Ma się blokować przy 100 połączeniach

W środę rządowa infolinia informacyjna w sprawie zmian, które przyniósł Polski Ład, była bardzo przeciążona. Z ustaleń WP.pl wynika, że infolinia blokuje się, gdy zadzwoni na nią ponad 100 osób.

Od rana przedsiębiorcy i inni podatnicy bezskutecznie próbują się dodzwonić na rządową infolinię, która ma wyjaśniać zmiany wprowadzone od 2022 roku przez Polski Ład. Niestety spora część osób nie może się skontaktować z konsultantami. Powodem ma być mała liczba osób, które są zaangażowane w pracy przy infolinii.

Zobacz wideo Ekspertka wyjaśnia, dlaczego inflacja najbardziej dotknie najbiedniejszych

Infolinia w sprawie Polskiego Ładu. Średni czas oczekiwania na połączenie to 10 minut

Jak podaje portal WP.pl, na pytania dzwoniących odpowiada jedynie pięciu konsultantów z Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz kilkanaście osób zatrudnionych przez Ministerstwo Finansów. Z informacji dziennikarzy wynika również, że infolinia blokuje się przy nieco ponad 100 połączeniach przychodzących.

Przed południem wiceministerka rozwoju Olga Semeniuk, która jest współodpowiedzialna za działanie infolinii, mówiła w rozmowie z WP.pl, że "to nie jest tak, że infolinia nie działa". Polityczka zapewniała, że z wtorkowego raportu wynika, że czas oczekiwania na połączenie wynosi około 10 minut i dodała, że po "chwili cierpliwości" na pewno uda się nawiązać połączenie z infolinią.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Słowa wiceministerki postanowili sprawdzić dziennikarze, którzy od godziny 10 do 12 nie zrealizowali ani jednego z 20 wykonanych połączeń. "Po jednym sygnale było ono zrywane. Połączenie z infolinią powiodło się tylko raz, chwilę przed 13:00" - czytamy na stronie.

Infolinia w sprawie Polskiego Ładu działa pod numerem 22 765 64 64. Zgodnie z zapewnieniami rządu, konsultanci są w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania związane ze zmianami podatkowymi, które zostały wprowadzone przez Polski Ład.

Więcej o: