Żabka i InPost łączą siły. Paczkomaty staną w środku sklepu, zamiast na zewnątrz

Żabka i InPost podejmą współpracę i wdrożą testowo paczkomaty w środku sklepów. Urządzenia staną w wybranych lokalizacjach. Dopiero po zakończeniu testów, dowiemy się więcej o skali współpracy.
Zobacz wideo Czy Morawiecki stanie do debaty z Tuskiem? Fogiel komentuje

16 tys. paczkomatów InPost i 8 tys. Żabek. Te dwie firmy są jednymi z najszybciej rozwijających się w Polsce. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przedsiębiorstwa połączą siły, by wspólnie podbijać polski rynek. 

InPost i Żabka zaczynają współpracę

Żabka i InPost rozpoczęły instalowanie paczkomatów w sklepach sieci - dowiedział się nieoficjalnie portal wiadomoscihandlowe.pl. Paczkomaty będą znajdowały się w środku sklepu.

Żabka i InPost rozpoczęły pilotaż, w ramach którego w wybranych sklepach Żabka pojawiły się paczkomaty InPost typu InDoor. Obie firmy będą wspólnie, dla zwiększenia wygody klientów, rozwijać usługę nadawania i odbioru przesyłek w wybranych sklepach sieci Żabka, co zwiększy jej dostępność w całej Polsce

- przekazał w odpowiedzi na pytania portalu wiadomoscihandlowe.pl Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPostu.

W Żabkach już teraz można odbierać przesyłki, ale wprowadzenie paczkomatów pomoże zmniejszyć kolejki do kasy, które czasami robiły się, gdy ktoś odbierał swoją paczkę. Żabka w komunikacie dla wiadomoscihandlowe.pl podkreśla jednak, że przesyłki InPostu będzie można również odebrać w tradycyjnej formule przy kasie. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Trzeba pamiętać, że sklepy Żabka mają różne powierzchnie. Nie wiadomo zatem, czy uda się wprowadzić paczkomaty do najmniejszych z nich. Więcej na temat współpracy dowiemy się najpewniej po zakończeniu testów. 

Żabka i automaty pocztowe, podejście drugie

Żabka już w 2020 roku planowała wprowadzenie automatów pocztowych do swoich sklepów. Wówczas poinformowano, że podjęto w tej materii współpracę z firmą Retail Robotics. Temat jednak ucichł, a nawiązanie partnerstwa z InPostem sugeruje, że jest on już zupełnie nieaktualny. 

Co ciekawe, dyrektorem generalnym Retail Robotics, jest Łukasz Nowiński. W przeszłości współtworzył i zarządzał InPostem. Jego nowa firma chwali się natomiast, że wykonała ponad 40 tys. modułów paczkomatowych dla InPostu, ale opracowała również własne rozwiązania. 

Więcej o: