Krzysztof Stanowski zamknął Weszło FM. "Nie będę dosypywał pieniędzy w nieskończoność"

Krzysztof Stanowski postanowił zakończyć działanie Weszło FM. Radio funkcjonowało od czterech lat i zgromadziło grono wiernych słuchaczy. Z końcem lutego stacja przestanie jednak nadawać. Za decyzją założyciela Weszło i jednego z twórców Kanału Sportowego stanęły względy finansowe.

Weszło FM zaczęło nadawać w lutym 2018 r. Stacja internetowa stała się młodszą siostrą portalu, od którego wszystko się zaczęło, czyli Weszło. Radio nadaje od godz. 7:00 do północy. W ramówce jest najwięcej treści o piłce nożnej, ale stałymi elementami są też poranne pasma - "Dwójka bez sternika" i wieczorny "Hyde Park". W stacji relacjonowane są na żywo najważniejsze mecze, ale jeszcze przez niecałe cztery tygodnie. 

Zobacz wideo "Grosicki miał doskonałą ofertę, ale nie chciał zostawić Pogoni"

Krzysztof Stanowski zamyka Weszło FM. Część redakcji przeniesie się do Kanału Sportowego

Założyciel grupy Weszło o swojej decyzji poinformował na Facebooku. W poście wyjaśnił, co skłoniło go do zakończenia działania Weszło FM, a były to przede wszystkim względy finansowe. 

"Powody są dwa. Najważniejszy jest taki, że radio nigdy nie stało się samowystarczalne pod względem finansowym i musiałem pokrywać koszty jego działalności przychodami z innych spółek, czyli WeszloCom i WeszloTV. Skoro przez cztery lata nie doszliśmy do momentu, w którym będziemy chociaż na zero, to uznałem, że nie będę dosypywał pieniędzy w nieskończoność. Zresztą źle się czułem wobec załogi Weszło (pisanego i youtubowego), która niejako musiała pracować na utrzymanie radia, a nie na własny komfort" - napisał Krzysztof Stanowski. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Jako drugi powód dziennikarz podał dynamiczny rozwój Kanału Sportowego i podkreślił, iż oba projekty trochę wchodzą sobie w drogę. Jeden z jego twórców zakomunikował, że część załogi - tak redakcji, jak i załogi technicznej przejdzie właśnie do Kanału Sportowego. 

Zniszczony dom w Atmeh, gdzie miał zginąć przywódca ISIS Biały Dom: Siły zbrojne USA zabiły przywódcę Państwa Islamskiego

Radia już nie będzie, ale będą za to podcasty. Stanowski ujawnił nawet wyniki finansowe swoich spółek

Krzysztof Stanowski przeprosił wszystkich słuchaczy Weszło FM i zapewnił, że fani treści audio nie pozostaną na lodzie. "Cały czas wierzę jednak, że w innym modelu treści audio mogą być poszukiwane na rynku, dlatego zamiast nadawać live postaramy się stworzyć serię regularnie ukazujących się podcastów, które będziemy mogli należycie pod względem jakości i tematyki przygotować (a z jakością w radiu w ostatnim czasie bywało różnie)" - czytamy we wpisie założyciela grupy Weszło.

Dziennikarz opublikował także wyniki finansowe w ub.r. trzech spółek składających się na Grupę Weszło:

  • WeszloCom: 3,71 mln zł przychodów, 3,25 mln zł kosztów (zysk)
  • WeszloTV: 0,55 mln przychodów, 0,34 mln zł kosztów (zysk).
  • WeszloFM: 0,17 mln zł przychodów, 0,3 mln zł kosztów (strata).

Skoncentrowanie się na Kanale Sportowym może wpłynąć na jeszcze lepsze wyniki serwisu, którego założycielami są Mateusz Borek, Michał Pol, Tomasz Smokowski i właśnie Krzysztof Stanowski. Aktualnie kanał ma na YouTubie 771 tys. subskrybentów, a opublikowanych tam 1,8 tys. materiałów, zanotowały łącznie 287 mln odtworzeń. Na początku września 2021 r. prezesem kanału został Maciej Sawicki.

Złapanie złodzieja puszki WOŚP Warszawa. Ukradł ze sklepu puszkę WOŚP, gdy sprzedawca robił mu hot doga

Więcej o: