Netflix z nową funkcją. Duże ułatwienie z zakładką "Oglądaj dalej"

Netflix cały czas stara się dostosowywać swoją platformę do potrzeb użytkowników. Dlatego co jakiś czas dochodzi do pewnych zmian. Tym razem wprowadzono kolejne udogodnienie. Nowa funkcja dotyczy zakładki "Oglądaj dalej", w której wyświetlane są nieukończone pozycje.

Netflix jest jedną z najpopularniejszych platform VOD, za której pośrednictwem można oglądać filmy i seriale, a od niedawna również zagrać w gry. Poza aktualizowaniem swoich propozycji twórcy starają się poprawiać funkcjonalność odtwarzacza i aplikacji. Tym razem wzięto na warsztat zakładkę "Oglądaj dalej". 

Zobacz wideo Przegląd filmów, które można będzie obejrzeć na platformie Netflix w 2022

Nowa funkcja na Netflixie. Można już usuwać pozycje z zakładki "Oglądaj dalej"

Funkcja "Oglądaj dalej" miała umożliwić użytkownikom powrót do propozycji, które wybrali, ale nie obejrzeli ich do końca. Serwis umieszczał więc tam również filmy i seriale, które zostawiliśmy niedokończone, bo np. nie były dla nas ciekawe. Wówczas taka pozycja pozostawała w zakładce. Teraz będzie można ją usunąć. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Netflix w sekcji "Oglądaj dalej" dodał nową opcję, która pozwala szybko i bezproblemowo usunąć dany element z listy. W tym celu trzeba tylko wybrać "Usuń". W aplikacji mobilnej tę funkcję można znaleźć po dotknięciu menu z trójkropkiem. W przypadku urządzeń mobilnych ta możliwość istnieje już od pewnego czasu. 

Przypadkowo usunąłeś jedną z propozycji? Jest również możliwość jej cofnięcia

A co jeśli usuniemy coś przez przypadek? Twórcy pomyśleli również i o tym. W takiej sytuacji wystarczy powtórne dotknięcie tej samej kontrolki, co spowoduje cofnięcie naszej pomyłki. 

- Od dzisiaj użytkownicy na całym świecie mogą jednym kliknięciem usuwać tytuły z rzędu "Oglądaj dalej" na wszystkich urządzeniach (w tym na telewizorach). Wystarczy kliknąć film, serial lub program na liście i wybrać opcję "Usuń z rzędu". Jeśli zmienisz zdanie, możesz cofnąć usunięcie tytułu, klikając przycisk ze strzałką wstecz - poinformował Netflix.

Więcej o: