Realme 9 Pro i Pro+ w Polsce. Chińczycy mogą mocno namieszać na średniej półce. Znamy ceny

Realme zaprezentowało właśnie na polskim rynku smartfony Realme 9 Pro i 9 Pro+. Szczególnie drugie z urządzeń to bardzo mocna propozycja ze średniej-wyższej półki za relatywnie niewielkie pieniądze. Dla oszczędnych Realme ma jednak coś jeszcze.
Zobacz wideo Najlepszy sprzęt Microsoftu od lat? Surface Pro 8 zaskakuje nie tylko nowym wyglądem [TOPtech]

Realme to kolejny chiński producent smartfonów, który przebojem wdarł się na polski rynek całkiem sporą jego część. Pierwsze urządzenie tego producenta (Realme 6) dotarło nad Wisłę w kwietniu 2020 roku, a dziś - jak wynika przynajmniej z danych zaprezentowanych przez firmę - Realme jest już w top 3 smartfonowych marek w naszym kraju odnotowując wzrost sprzedaży (rok do roku) na poziomie 10936 proc.

Realme 9 Pro i Pro+, czyli średniaki z flagowym zacięciem

Teraz chiński producent zaprezentował w Polsce nowe modele z serii numerycznej - Realme 9 Pro oraz Realme 9 Pro+. Oba to mocne średniaki, chociaż w przypadku drugiego z modeli mamy już sporo cech zapożyczonych z flagowców. Bo - wbrew niemal identycznej nazwie - oba modele znacząco się różnią.

Zacznijmy od Realme 9 Pro, czyli nieco słabszego modelu. Sercem telefonu jest Snapdragon 695 ze wsparciem w postaci 6 lub 8 GB pamięci RAM. To układ ze średniej półki, jednak o sporym zapasie mocy, co w połączeniu z dość dużym RAM-em powinno zapewnić bardzo przyzwoitą pracę urządzenia w każdej sytuacji. Pamięci na dane jest 128 GB.

Ekran smartfona ma przekątną 6,6 cala z częstotliwością odświeżania aż 120 Hz, co pozwala na uzyskanie bardzo płynnych animacji. Niestety nie jest to panel AMOLED, a charakteryzujący się nieco gorszą jakością wyświetlanego obrazu panel LCD IPS. Trochę szkoda.

Nie zabrakło oczywiście zestawu trzech aparatów - głównego o rozdzielczości 64 Mpix + szerokokątnego 8 Mpix + oraz dodatkowej kamerki 2 Mpix. Miłym zaskoczeniem - poza obecnością wszystkich modułów, w tym NFC czy chociażby gniazda słuchawkowego jack - jest wsparcie dla sieci 5G. Całość zasila bateria o pojemności 5000 mAh z możliwością szybkiego ładowania o mocy 33 W.

Realme 9 Pro i Pro +Realme 9 Pro i Pro + fot. BP

Realme 9 Pro+ ma być smartfonem dla fanów fotografii

Przedstawiciele Realme podczas prezentacji wielokrotnie podkreślali, że o ile firma do tej pory nie przykładała szczególnie dużej uwagi do kwestii jakości zdjęć, o tyle w przypadku Realme 9 Pro+ to się zmieniło. Co więcej, najwyższy model tej serii został stworzony właśnie z myślą o miłośnikach fotografii. Na razie nie wiemy, jak smartfon będzie radził sobie w praktyce, ale sama teoria wygląda bardzo obiecująco.

Aparat główny Realme 9 Pro+ oparto na matrycy Sony IMX 766 o rozdzielczości 50 Mpix (z obiektywem f/1,8), która jest większa od sensorów stosowanych w wielu konkurencyjnych smartfonach, co powinno pozytywnie przełożyć się na jakość zdjęć wykonywanych w słabych warunkach oświetleniowych.

Miłym zaskoczeniem jest obecność nie tylko elektronicznej, ale i optycznej stabilizacji obrazu, co powinno bardzo  zauważalnie wpłynąć na jakość zdjęć wykonywanych przy niedoborze światła. Realme podkreśla, że pomogą w tym również sztuczki programowe, przede wszystkim trzecia generacja Inteligentnego Silnika Redukcji Szumów, który producent stosuje w swoich smartfonach. Wsparciem dla aparatu głównego są dwa dodatkowe - szerokokątny 8 Mpix oraz kamerka do makro 2 Mpix.

Ekran Realme 9 Pro+ ma przekątną 6,4 cala, czyli o 0,2 cala mniejszą niż wersja bez plusa, co jest dość nieintuicyjne. Na dodatek - pomimo, że jest wyżej pozycjonowanym modelem - dostał ekran z odświeżaniem w częstotliwości nie 120 Hz (jak Realme 9 Pro), ale 90 Hz. Szczęśliwie w tym przypadku producent postawił już na matrycę wykonaną w bardziej cenionej technologii AMOLED. 

Za pracę smartfona odpowiada z kolei procesor MediaTek Dimensity 920 5G, który może pochwalić się zdecydowanie większą wydajnością od wspomnianego wcześniej Snapdragona 695 w Realme 9 Pro. Mamy tu też 6 lub 8 GB pamięci RAM oraz 128 lub 256 GB przestrzeni na dane. Całość zasili bateria o pojemności 4500 mAh ze wsparciem dla bardzo szybkiego ładowania 60 W.

Realme 9 iRealme 9 i fot. BP

Poza tym Realme pokazało także model 9i, który pracuje pod kontrolą Snapdragona 680 (4 GB pamięci RAM), ma ekran IPS 6,6 cala z odświeżaniem 90 Hz i jest zasilany pojemną baterią 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania o mocy 33 W.

Dostępność i ceny

Wszystkie trzy nowe smartfony pojawią się w polskich sklepach i u operatorów 23 lutego. Ich ceny prezentują się następująco:

  • Realme 9i (4/64 GB) - 999 zł
  • Realme 9i (4/128 GB) - 1099 zł
  • Realme 9 Pro (6/128 GB) - 1399 zł
  • Realme 9 Pro (8/128 GB) - 1499 zł
  • Realme 9 Pro+ (6/128 GB) - 1799 zł
  • Realme 9 Pro+ (8/256 GB) - 1999 zł

Więcej nowości znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: