Wojna w Ukrainie. Anonymous uderzyło w białoruskie banki i jacht Putina. "Kieruje się prosto do piekła"

Grupa Anonymous od początku wojny w Ukrainie atakuje rosyjskie strony rządowe oraz witryny rosyjskich firm i mediów, a także kanały telewizyjne rosyjskich mediów. W telewizji pojawiły się prawdziwe nagrania z Ukrainy oraz ukraińskie piosenki. Jak się okazuje, podobne działania mogą zostać zastosowane także w przypadku Białorusi.

Działający pod nazwą Anonymous hakerzy od kilku dni prowadzą cyberwojnę z Rosją. Po skutecznych atakach na rosyjskie domeny rządowe i serwery telewizji publicznych, na celowniku grupy znalazła się także Białoruś.

Zobacz wideo Wojna w Ukrainie. Poranna Rozmowa Gazeta.pl (28.02)

Wojna w Ukrainie. Anonymous rozpoczyna walkę z Białorusią

Grupa Anonymous poinformowała o wyłączeniu stron internetowych, należących do trzech największych białoruskich banków. Dotyczy to stron banków: Belarusbank, Priorbank i Belinvestbank.

W poniedziałek rano przekazano również, że skuteczny atak przeprowadzono na luksusowy jacht Władimira Putina. Grupa włamała się do automatycznego systemu identyfikacji statków, dokonując zmian w danych jednostki prezydenckiej. W systemie identyfikacji pojawiła się wiadomość, że jacht znajduje się u wybrzeży Wyspy Węży i kieruje się prosto do piekła. 

"Żaden naród nie zasługuje na najazd pod wpływem złudzeń szaleńca. Nikt nie zasługuje na to, by żyć pod cenzurą, gdzie nie może mówić prawdy. Jako aktywiści zawsze będziemy walczyć dla uciskanych!" - czytamy na profilu Anonymous pod postem dotyczącym "Operacji Rosja". W mediach społecznościowych grupa ta nazywana jest też "haktywistami" - hakerami aktywistami. 

AnonymousAnonymous nagrali wiadomość dla Putina. "To kwestia czasu"

*****

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj.

Więcej o: