MWC 2022 bez rosyjskich firm. Jakie nowości pokazano w Barcelonie? [TOPtech]

MWC wróciło i przyciągnęło do Barcelony tysiące wystawców. Nie brakowało największych firm świata tech - m.in. Samsunga czy Microsoftu, gigantów branży smartfonów - chociażby Realme, Xiaomi i Oppo oraz setek mniejszych firm. Oto co zobaczyliśmy na MWC 2022.
Zobacz wideo Relacja z Mobile World Congress w Barcelonie

Targi MWC (Mobile World Congress) to jedna z największych na świecie i największa europejska impreza technologiczna. Odbywa się co roku niemal nieprzerwanie od 35 lat, od 2011 r. w Barcelonie. Jednym wyjątkiem był rok 2020, gdy odwołano je tuż przed startem z powodu wybuchu epidemii koronawirusa.

W 2021 r. też nie odbywała się normalnie, bo przesunięto ją z lutego na koniec czerwca i zorganizowano w trybie hybrydowym. Wiele firm wzięło w nich udział jedynie wirtualnie, a hale wystawowe świeciły pustkami.

Tym razem hale Fira Barcelona udało się już zapełnić. Nie zabrakło największych i najważniejszych graczy świata nowych technologii, Swoje produkty pokazało też wiele mniejszych firm, głównie azjatyckich. Na targach zabrakło natomiast rosyjskich producentów, którzy w obliczu ataku Rosji na Ukrainę zostali z imprezy oficjalnie wykluczeni. 

Wedle wstępnych szacunków na udział w MWC 2022 zdecydowało się prawie 2 tys. wystawców ze 183 krajów, a wydarzenie przyciągnęło co najmniej od 40 do 60 tys. dziennikarzy i potencjalnych partnerów biznesowych z całego świata. Cieszy więc, że targi wracają już w formie stacjonarnej, choć wciąż daleko do tego, co było przed pandemią (w 2019 roku pojawiło się 109 tys. uczestników).

Więcej o: