Elon Musk drwi z Kadyrowa i zmienia imię na Twitterze. Do internetowej potyczki dołączyła też jego matka

Elon Musk wyzwał na Twitterze Władimira Putina na pojedynek, chcąc, by stawką była Ukraina. Odpowiedź napłynęła jednak ze strony nie prezydenta Rosji, a przywódcy Czeczenii Ramzana Kadyrowa. "Nie mierz swojej siły z siłą Putina" - zakpił z Elona Muska.

Elon Musk pod koniec lutego zareagował na prośbę wicepremiera Ukrainy Mychajło Fedorowa i pomógł walczącej z Rosją Ukrainie. Dostarczył do Kijowa ciężarówkę pełną anten do odbioru internetu satelitarnego Starlink, które mogą być zasilane nawet z gniazdka samochodowego.

Zobacz wideo Antywojenne protesty w Rosji. Sprzeciwiający się reżimowi narażają się na surowe kary

Elon Musk wyzwał Władimira Putina na pojedynek o Ukrainę. Kadyrow: Gracie w dwóch zupełnie różnych ligach

Elon Musk w poniedziałek opublikował na Twitterze wpis, w którym wyzwał Władimira Putina na "pojedynek", którego stawką miała być Ukraina. Specyficzny "żart" wywołał sporo emocji w mediach społecznościowych. Jak się jednak okazuje, to nie koniec podobnych wpisó w wykonaniu miliardera. Do internetowej potyczki dołączyła nawet jego matka. 

Jak podaje Fox Business, na wyzwanie prezydenta Władimira Putina na pojedynek o Ukrainę, zareagował przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow. "Elonie Musku, mała rada: nie mierz swojej siły z siłą Putina. Gracie w dwóch zupełnie różnych ligach. I to nie tylko jeśli chodzi o sztuki walki, czy judo" - napisał Kadyrow na Telegramie.

"Dlatego właśnie musisz napompować mięśnie, aby przekształcić się ze zniewieściałej Elony w brutalnego Elona, którym musisz być" - dodał Kadyrow. Zaprosił również Elona Muska na szkolenie do Czeczenii.  - Wrócisz z Czeczenii jako kompletnie inna osoba Elono, znaczy, Elonie - napisał Kadyrow.

Elon Musk drwi z wypowiedzi przywódcy Czeczenii, zmieniając imię na Twitterze. W trollingu wspiera go matka

Elon Musk w odpowiedzi na słowa przywódcy Czeczenii Ramzana Kadyrowa, zmienił swoje imię na Twitterze na Elonę. "Dziękuję za ofertę, ale tak doskonałe szkolenie dałoby mi zbyt dużą przewagę" - napisał Elon Musk i przypomniał o tym, że wyzwał Władimira Putina na pojedynek. "Jeśli boi się walczyć, zgodzę się używać tylko lewej ręki, a nie jestem nawet leworęczny" - dodał Musk, podpisując się jako Elona.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Matka Elona Muska, Maye Musk wsparła syna w jego działaniach. Udostępniła na Twitterze grafikę, która przedstawia Elona jako kobietę. "Jesteś taka ładna Elona" - czytamy.

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Od pierwszych godzin napaści giną bezbronni cywile, a Rosjanie systematycznie atakują miasta i wsie. Zniszczenia są ogromne. Z kraju ogarniętego wojną próbują się wydostać miliony uchodźców. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Więcej o: