Netflix pozwoli współdzielić konto osobom spoza jednego gospodarstwa. Ale za dodatkową opłatą

Netflix testuje możliwość współdzielenia kont na platformie z osobami spoza jednego gospodarstwa domowego. Jest jeden warunek. Taka praktyka będzie możliwa wyłącznie za dodatkową opłatą. Testowo wprowadzono ją na razie w Chile, Kostaryce i Peru.

Netflix testuje nową możliwość opłat za współdzielenie konta i dzielenia się hasłami. Droższe plany subskrypcyjne z opcją udostępniania profilu pojawiły się już testowo w Chile, Kostaryce i Peru. 

Zobacz wideo Kamiński: Dziś racją stanu jest korekta polityki Morawieckiego względem praworządności

"Zawsze ułatwialiśmy osobom mieszkającym razem udostępnianie swojego konta Netflix, dzięki takim funkcjom jak oddzielne profile oraz wiele strumieni w naszych planach Standard i Premium. Chociaż były one niezwykle popularne, spowodowały również pewne zamieszanie dotyczące tego, kiedy i jak można udostępniać Netflix. W rezultacie rachunki są dzielone między gospodarstwami domowymi, co wpływa na naszą zdolność do inwestowania w nowe programy telewizyjne i filmy dla naszych członków" - czytamy w udostępnionym wyjaśnieniu Chengyi Long, dyrektorki ds. innowacji produktowych.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Netflix. Dzielenie kont niezgodne z regulaminem platformy

Dostęp do filmów i seriali w dobrej jakości na platformie Netflix nie należą do tanich, dlatego wiele osób dawało hasła do swojego konta rodzinie lub znajomym, aby wspólnie płacić za abonament. Już w ubiegłym roku Netflix zaczął testować walkę z taką praktyką, a na ekranach wybranych subskrybentów wyświetlała się informacja, że udostępnianie profilu osobom mieszkającym poza gospodarstwem domowym właściciela konta jest niezgodne z regulaminem platformy. Komunikat w pierwszej kolejności pojawił się w USA.

"Serwis Netflix oraz wszelkie treści, do których dostęp następuje przy jego użyciu, są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane żadnym osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym. W okresie członkostwa firma Netflix udziela użytkownikowi ograniczonego, niewyłącznego i nieprzenoszalnego prawa dostępu do serwisu Netflix i treści oferowanych w serwisie Netflix. Z wyjątkiem określonych powyżej praw użytkownik nie uzyskuje żadnych innych praw, tytułów własności ani udziałów. Użytkownik zobowiązuje się nie wykorzystywać serwisu w celu publicznego rozpowszechniania" - czytamy w punkcie 4.2 dotyczącym zasad świadczenia usługi.

W wypadku zaburzeń w sposobie korzystania z konta zgodnie z regulaminem Netflix może zawiesić jego funkcjonowanie lub je zlikwidować. Do tej pory w Polsce takie praktyki nie były jednak stosowane.

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Od pierwszych godzin napaści giną bezbronni cywile, a Rosjanie systematycznie atakują miasta i wsie. Zniszczenia są ogromne. Z kraju ogarniętego wojną próbują się wydostać miliony uchodźców. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: