Serwis Google News niedostępny dla Rosjan na wniosek Roskomnadzoru

Serwis Google News został zablokowany w Rosji. Do uniemożliwienia przepływu informacji z tego źródła doszło po tym, jak Rosja oskarżyła serwis o rozpowszechnianie wśród opinii publicznej fałszywych informacji dotyczących wojny.

Jak informuje agencja Interfax - decyzja została podjęta na wniosek rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Komunikacji, Informatyki i Środków Masowych (Roskomnadzor). Rosjanie stwierdzili, że serwis "udostępniał liczne publikacje i materiały zawierające niewiarygodne, istotne ze społecznego punktu widzenia informacje o przebiegu specjalnej operacji wojskowej na terytorium Ukrainy". 

Zobacz wideo Turek: Od wybuchu wojny w Polsce ceny najmu mieszkań wzrosły o ok. 20-30 proc.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wojna w Ukrainie. Od początku wojny ograniczono przepływ informacji w Rosji

Od 24 lutego trwa wojna w Ukrainie - od tego czasu rozpoczęło się także zamykanie stron anglojęzycznych w Rosji. Obywatele tego kraju nie mają dostępu do Facebooka oraz Instagrama. Nowo powstałe prawo zabrania informowania o wydarzeniach, które mogłyby w jakikolwiek sposób zdyskredytować siły rosyjskie oraz Władimira Putina.

Roskomnadzor wydał oświadczenie w sprawie blokady serwisu Google, informując, że szerzy on nieprawdziwe informacje:

Wspomniany amerykański internetowy serwis informacyjny umożliwił dostęp do licznych publikacji i materiałów zawierających nieautentyczne i ważne publicznie informacje o przebiegu specjalnej operacji wojskowej na terytorium Ukrainy

- cytuje regulatora Reuters.

Bojkot firm, które nie wycofały się z Rosji, widać w danych kartowych polskiego banku.PKO potwierdza. Marki, które nie wycofały się z Rosji, mają mniejsze obroty

Wojna w Ukrainie. Serwis Google już wcześniej zaczął ograniczać swoje działania w Rosji

Konglomerat Alphabet, powołany przez Google zapowiedział już wcześniej, że uniemożliwi płatności za reklamy na stronach internetowych i filmach w serwisie YouTube w Rosji. Powołano się wtedy na możliwe w tym kraju rozpowszechnianie fałszywych i szkodliwych informacji o panującej teraz wojnie w Ukrainie.

Aplikacje (zdjęcie ilustracyjne)Duża awaria Messengera. Masowe raporty o problemach z aplikacją

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: