Elon Musk założy własny serwis społecznościowy? Twierdzi, że Twitter "podważa demokrację"

Elon Musk ujawnił, że rozważa uruchomienie własnej platformy społecznościowej. Przy okazji skrytykował Twittera, sugerując, że nie przestrzega zasad wolności słowa i "podważa demokrację".

Miliarder, właściciel takich firm jak SpaceX i Tesla, w piątek 25 marca utworzył ankietę na Twitterze. Napisał, że "wolność słowa jest niezbędna do funkcjonowania demokracji" i zapytał użytkowników tego serwisu, czy uważają, że Twitter rygorystycznie przestrzega tej zasady.

Zobacz wideo Internetowi giganci, który trafili na śmietnik historii. Z własnej winy (i nie tylko) [TOPtech]

Na ankietę Elona Muska odpowiedziało dotychczas ponad 2 mln osób. Około 70 proc. wybrało odpowiedź: "nie".

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Elon Musk stworzy "drugiego Twittera"?

W kolejnych wpisach Musk wyjaśniał, że powyższy sondaż będzie niósł za sobą "poważne konsekwencje" i w związku z tym prosił użytkowników Twittera, aby "uważnie" oddawali swój głos. Miliarder pytał również wprost, czy potrzebna jest nowa platforma społecznościowa.

Gdy jeden z użytkowników zapytał Muska, czy rozważa utworzenie nowego serwisu społecznościowego, który zawierałby algorytm open source, uznałby wolność słowa za najwyższy priorytet i ograniczyłby propagandę do minimum, ten odpowiedział: "Poważnie się nad tym zastanawiam".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Elon Musk może być jak Donald Trump

Jeśli Elon Musk zdecyduje się utworzyć nową platformę społecznościową, dołączy do stale rosnącego grona firm technologicznych, które postrzegają się jako orędownicy wolności słowa i mają nadzieję przyciągnąć użytkowników obawiających się tłumienia ich poglądów - zwraca uwagę Agencja Reutera.

Przypomnijmy, w drugiej połowie lutego swój własny serwis społecznościowy uruchomił były prezydent USA Donald Trump. Aplikacja Truth Social ma być oazą wolności słowa w internecie. Dodajmy, że Facebook i Twitter zablokowały w styczniu 2021 r. konta Donalda Trumpa w związku z atakiem na Kapitol dokonanym przez jego zwolenników - Trump nie tylko nie potępił tego incydentu, ale już wcześniej swoimi wpisami podsycał atmosferę wrogości. 

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: