eBay zawalczy o Polaków. Wyzywa Allegro na pojedynek, a jako oręż wybiera język

eBay będzie automatycznie tłumaczył oferty na język polski. W ten sposób platforma sprzedaży chce zawalczyć o klienta z Polski. To złe informacje dla Allegro, które traci na giełdzie po komunikacie eBay.

Na polskim rynku Allegro kilkanaście lat temu wymiotło konkurencję. Nawet taki światowy gigant jak eBay nie zdołał przetrwać konkurencji. Portal w 2008 roku zlikwidował biuro w Polsce i nasz rynek traktował po macoszemu. O potędze Allegro może świadczyć również to, że oficjalnie sklep Amazon ruszył u nas dopiero w ubiegłym roku. 

Zobacz wideo Internetowi giganci, który trafili na śmietnik historii. Z własnej winy (i nie tylko) [TOPtech]

eBay wraca do Polski. "Będzie to dla nas nowe otwarcie"

eBay poinformował, że rusza z nowym otwarciem na rynku polskim. 

W Polsce jest ponad 22 mln kupujących, dostępność internetu to około 92 proc., a okres pandemii zwiększył odsetek osób kupujących online. Nasza platforma jest już w Polsce od kilku lat, ale teraz będzie to dla nas nowe otwarcie i zaledwie pierwszy krok rozwojowy na tym rynku

- poinformował w komunikacie prasowym, Paolo Levoni, Senior Director EU Cross Border Trade, cytowany przez bankier.pl.

Firma chce zachęcić kupujących tłumaczeniem ofert. 

Tłumaczenie ofert na język polski stanowiło dla nas duże wyzwanie. Sporo na tym polu udało się zrobić, ale na pewno jeszcze wiele przed nami w tej kwestii pozostało. Zmiana języka implikuje również inne rzeczy. Polacy będą mieli teraz dostęp w swoim własnym języku do portfolio dużych sprzedawców m.in. z Hiszpanii, Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii, co ułatwi również kwestie logistyczne dla klientów

- powiedział Levoni. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Rozwój eBaya w Polsce ma być stopniowy. Kluczowa będzie analiza zachowań i preferencji lokalnych odbiorców, na podstawie której eBay wprowadzi zmiany. Firma stawia na rozwój funkcjonalności aplikacji mobilnej, bo - jak wynika z ich analizy - Polacy w większości kupują właśnie w ten sposób. W miarę potrzeb eBay planuje nawiązać współpracę z operatorami logistycznymi, rozszerzyć opcje płatności o kolejne systemy lub wzbogacić programy lojalnościowe. Ponadto firma poinformowała, że jest w stałym kontakcie ze sprzedawcami, którym rekomenduje odpowiednie rozwiązania.

Naszym celem jest stanie się jedną z ulubionych platform zakupowych Polaków w najbliższych latach. Celujemy w TOP3 największych platform e-commerce w Polsce

- powiedział Paolo Levoni.

eBay rusza również z kampanią promocyjną, głównie w internecie. 

Allegro traci na giełdzie

Allegro również jest światowym gigantem. Przed dwoma laty znalazło się w TOP10 największych platform sprzedażowych online. Firma ma jednak przed czym drżeć, bo dwa pierwsze miejsca zajęły odpowiednio Amazon oraz eBay. 

Inwestorzy dobrze zdają sobie sprawę z siły eBaya. Informacja o nowym otwarciu na polskim rynku przyniosła straty Allegro. Firma po godz. 13.00 straciła 6,81 proc. Cena akcji spadła z 35,68 zł do 32,57 zł. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: