Twitter w rękach Muska niczym zapałki w rękach dziecka? Serwis może stać się jeszcze bardziej toksyczny [PODCAST]

Elon Musk dopiął swego. Najbogatszy człowiek na świecie kupił jedną z największych platform społecznościowych za 44 mld dolarów. Co może czekać Twittera pod jego rządami?

W poniedziałek 24 kwietnia br. najbogatszy człowiek na świecie ogłosił, że kupi jedną z największych platform społecznościowych za 44 mld dolarów. Swój plan przejęcia Twittera Elon Musk przedstawił kilka tygodni temu, po tym gdy stał się największym udziałowcem firmy.

Posłuchaj podcastu

Elon Musk nie wykłada na tę transakcję jedynie własnej gotówki. Zostanie ona sfinalizowana również z kredytów pod zastaw akcji Tesli. Bloomberg szacuje majątek Muska na 253 mld dolarów. Warto jednak pamiętać, że wartość majątku liczona jest na podstawie wyceny spółek, w których udziały ma Musk.

Musk może wycofać się z transakcji, płacąc karę w wysokości 1 miliarda dolarów. To samo może zrobić druga strona. Gdy tylko transakcja zostanie sfinalizowana, Twitter przestanie być publicznie notowaną spółką. Do przejęcia platformy ma dojść w ciągu najbliższych 3-6 miesięcy.

W jaki sposób Twitter zarabia pieniądze? Czy Elon Musk znajdzie remedium na problemy, które od lat trapią platformę? Dlaczego przejęcie Twittera przez Muska wzbudziło zachwyt u ultraprawicowych polityków? Słuchaj najnowszego odcinka podcastu TechnoTerapia.

Więcej o: